Nënkryetari Diamant Bytyqi, pret në takim zv, Komandantin e Kampit Bonsteel, Kolonel Ozgur Ozgenc

PUBLIKUAR

 

Nënkryetari i Komunës së Lipjanit, Diamant Bytyqi i shoqëruar nga bashkëpunëtorët, sot ka pritur në takim Kolonel Ozgur Ozgenc zv Komandant në kampin e Bondsteel në Kosovë të shoqëruar nga John Walton major në këtë kamp dhe pjesëtarë të tjerë të KFOR-it turk nga LTM të vendosur në Lipjan, njofton Komuna e Lipjanit

Gjatë këtij takimi, nënkryetari Bytyqi dhe zv Komandanti Ozgenc kanë bisedua rreth sigurisë në Komunën e Lipjanit por edhe punët të cilët janë zhvilluar dhe janë duke u zhvilluar në të gjithë territorin e komunës si dhe çështje të tjera më rëndësi.

Komandanti Ozgenc, ka përgëzuar udhëheqjen e komunës për punën dhe ka vlerësuar lartë kontributin e tyre në shërbim të qytetarëve.

LAJME TË TJERA

“Isha para spitalit duke prit”, deputeti Rashit Qalaj në një rrëfim të rrallë për jetën private

Deputeti, Rashit Qalaj, ka rrëfyer dy momentet më të lumtura dhe ato më tē...

Melisa Lleshi: Dua ta adoptojë një fëmijë, ndoshta vitin tjetër

Melisa Lleshi është banorja më e re e Big Brother VIP Kosova. Reklama Ajo i është...

E konfirmuar: Ndërron jetë i dyshuari për plagosjen e dy grave në Fushë Kosovë

Ka ndërruar jetë Sabit Islami, i dyshuari për plagosjen e dy grave sot në...

Uzuni fantastik, shënon dy gola për Granadan

Granada ka shënuar fitore ndaj Andorras në kuadër të La Liga 2. Futbollisti shqitar, Myrto...

SHIKO MË SHUMË

Mbahet takimi i parë i Këshillit Komunal për Siguri në Bashkësi (KKSB), për vitin 2023

Kryesuar nga nënkryetari i Komunës së Lipjanit, z. Diamant Bytyqi, sot Këshilli Komunal për...

Vetura e policisë fundoset në ujë, intervenon shpejt FSK-ja (Video)

Një veturë zyrtare e Policisë së Kosovës është fundosur në ujë afër Lipjanit, raporton...

Komuna e Lipjanit pas arrestimit të nëntë zyrtarëve komunalë: Kontratat për stadiumin në Magure janë publike

Komuna e Lipjanit ka reaguar pas arrestimit të nëntë zyrtarëve që dyshohet për veprën...