Nënkryetari Bytyqi nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi me Organizatën “Qatar Charity”

PUBLIKUAR

 

Nënkryetari i Komunës së Lipjanit, Diamant Bytyqi dhe Drejtori i Organizatës “Qatar Charity”, Esam Dabab sot kanë nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi për shpërndarjen e granteve në sektorin e bujqësisë për fermerët dhe familjet në Komunën e Lipjanit, me qëllim të fuqizimit ekonomik të këtyre familjeve.

Gjatë nënshkrimit të këtij bashkëpunimi, Nënkryetari Bytyqi ka falënderuar organizatën Qatar Charity për bashkëpunimin e mirë dhe korrekt që kanë treguar deri më tani dhe për ndihmën e vazhdueshme që po japin për qytetarët e Komunës së Lipjanit me gjendje jo të mirë ekonomike.

Komuna e Lipjanit viteve të fundit ka bashkëpunuar ngusht me organizatën Qatar Charity dhe ky bashkëpunim do të vazhdojë edhe në të ardhmen.

LAJME TË TJERA

Dafina “mendon shumë”

Këngëtarja Dafina Zeqiri është shfaqur sonte në  Instagram me disa fotografi, por ajo që...

Afërdita Dreshaj shfaq linjat trupore nga fitnesi

Modelja dhe këngëtarja, Afërdita Dreshaj ka disa kohë që nuk është aktive me ndonjë...

Inspektorëve serbë iu ndalen 40 për qind e pagave

Komisioni disiplinor ka marrë masa ndaj inspektorëve të cilët nuk kishin kryer përgjegjësitë e...

Specialja me hetime sekrete për rrjedhjen e dokumenteve të tyre

Dhomat e Specializuara i kanë shpallur fajtor ish-udhëheqësit e OVL e UÇK-së, Hysni Gucatin...

SHIKO MË SHUMË

Arrestohet një person në Janjevë

Policia Kosovës ka njoftuar se në bazë të urdhëresës së lëshuar nga gjykata është...

Lipjanasi sulmon bashkëshorten

Policia Kosovës ka njoftuar se viktima femër kosovare ka pranuar tretmanë mjekësor, pasi që...

Arrestohen dy persona në Lipjan

Policia Kosovës ka njoftuar se në bazë të urdhëresës lëshuar nga Gjykata janë arrestuar...