Në Ribar të Madh vendoset gurëthemeli i shkollës së re

PUBLIKUAR

 

Në fshatin Ribar i Madh të komunës së Lipjanit, ka filluar ndërtimi i objektit të ri të shkollës fillore dhe të mesme të ulët “Kadri Beba”.
Nënkryetari Komunës së Lipjanit, Diamant Bytyqi së bashku me Avdullah Grajçevci djali i Kadri Bebes, sot kanë vënë gurëthemelin për ndërtimin e objektit të ri shkollor në këtë vendbanim.

Nënkryetari Bytyqi, ka uruar nxënësit dhe mësimdhënësit e fshatit Ribar i Madh për fillimin e punimeve në obejtkin e ri shkollor, duke theksuar se komuna është e përkushtuar që fusha e arsimit të jetë ndër pioritetet e saja me qëllim të krijimit të hapësirave më moderne për nxënës.

“Është obligim i yni, por edhe i përbashkët që në vazhdimësi t’i plotësojmë të gjitha kushtet që të arrijmë në një cilësi më të mirë të mësimnxënies për gjeneratat që do vijnë jo vetëm në lokalitetin e juaj por në të gjithë Komunën e Lipjanit”, është shprehur nënkryetari Diamant Bytyqi.

Ky projekt është investim i Komunës së Lipjanit dhe realizimi tij do t’i kushtoj 415000 euro.

 

LAJME TË TJERA

Bashkësia Islame e Kosovës nënshkruan marrëveshje për pranimin e 25 tonë hurmave nga Arabia

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërnava, ka pritur në takim ambasadorin e...

Mbappe bëhet shkak i largimit të Neymarit nga PSG-ja?

Nuk ka paqe në shtëpinë e Paris Saint-Germainit. Pas vazhdimit të kontratës së Kylian Mbappes...

177 raste pozitive me COVID-19 brenda 24 orëve në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë...

KDI: 54 për qind e kosovarëve mendojnë se Asociacioni i Komunave me shumicë serbe e cënon sovranitetin

54 për qind e qytetarëve në Kosovë mendojnë se Asociacioni i Komunave me shumicë...

SHIKO MË SHUMË

Arrestohen dy persona në Lipjan

Policia Kosovës ka njoftuar se janë arrestuar dy të dyshuar një femër dhe  një...

Armend Grajqevci zgjedhet Kryetar i Forumit Rinor të LDK-së

Në një atmosferë festive sot u mbajt Kuvendi XI-të i Forumit të Rinisë të...

Zgjatet orari punës në sektorin e gjendjës civile në Komunën e Lipjanit

Me vendim të Kryetarit të Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti nga sot zgjatet e...