Nderohet Dëshmori Ibrahim Krasniqi në fshatin Smallushë

PUBLIKUAR

Një delegacion nga Komuna e Lipjanit, të prirë nga nënkryetari i Komunës së Lipjanit Diamant Bytyqi, gjatë ditës së sotme kanë nderuar Dëshmorin Ibrahim Krasniqi në fshatin Smallushë, duke bërë homazhe kanë vendosur edhe buqeta me lule pranë pranë varrit dhe bustit të dëshmorit që gjendet ne afërsi të shkollës fillore të fshatit e cila me krenari e mbanë emrin “Ibrahim Krasniqi”.

Po ashtu me aktivitete të ndryshme sot është shënuar edhe dita e kësaj shkolle.

LAJME TË TJERA

Rreth 43 mijë qytetarë janë larguar nga Kosova në 2021, kjo është komuna më e prekur

Emigrimi i qytetarëve për në shtetet perëndimore, vit pas viti po vazhdon të rritet....

Gjendet i vdekur një 42-vjeçar në Istog

Një 42-vjeçar është gjetur pa shenja jete në fshatin Dobrushë të Istogut. Lajmin për...

Rritja alarmante e rasteve me Covid-19, Instituti del me një apel për qytetarët

Pas rritjes alarmante të rasteve me Covid-19 në Kosovë, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike...

MASHTI distancohet nga përzgjedhja e anëtarëve të Këshillit Drejtues të UP-së

Ministrja e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arbërie Nagavci, ka deklaruar se ministria që drejton...

SHIKO MË SHUMË

Arrestohen dy persona në Lipjan

Policia Kosovës ka njoftuar se janë arrestuar dy të dyshuar një femër dhe  një...

Armend Grajqevci zgjedhet Kryetar i Forumit Rinor të LDK-së

Në një atmosferë festive sot u mbajt Kuvendi XI-të i Forumit të Rinisë të...

Zgjatet orari punës në sektorin e gjendjës civile në Komunën e Lipjanit

Me vendim të Kryetarit të Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti nga sot zgjatet e...