Moti sot me diell, temperatura deri në 33 gradë Celsius

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Grabitje e armatosur në Llugaxhi

Policia Kosovës ka njoftuar se ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se deri sa ishte...

Lëndohet një burrë në Lipjan, u godit me plumb të pushkës ajrore

Një burrë në Lipjan ka pësuar lëndime trupore, pasi i njëjti është goditur nga...

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të jetë mot me diell dhe me vranësira të shpërndara.

Sipas këtij instituti, temperaturat maksinale të ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 28-33 gradë Celsius, përcjell Klankosova.tv.

“Mot me diell dhe me vranësira të shpërndara.Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 28-33 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga jugperëndimi me shpejtësi 1-3m/s”, thuhet tutje në njoftimin e IHMK-së.

SHIKO MË SHUMË

Sot mbi 19 mijë nxënës i nënshtrohen testit të maturës

Sot është ditë e rëndësishme për nxënësit e shkollave të mesme. 19 mijë e 200...

Dhunohet një e mitur në Drenas, arrestohet i dyshuari

Është arrestuar një burrë  dje në Drenas nën dyshimin se e ka dhunuar një...

Policia nis hetimet lidhur me katër raste të vdekjeve në Prishtinë, viktimat janë burra

Të enjten e 20 qershorit, në rajonin e Prishtinës janë raportuar katër raste të...