“Mërgata Fest&Sport” organizohet Sofra tradicionale

PUBLIKUAR

Mbrëm në sheshin “Adem Jashari” në Lipjan, Grupi i Grave udhëhequr nga Hyra Bytyçi ka organizuar aktivitetin “Sofra tradicionale”, në kuadër edhe të shumë aktiviteteve të tjera të “Mërgata Fest&Sport” që që u zhvillua me data 8,9 dhe 10 gusht 2022, shkruan Grupi Grave Lipjan.
Kryesuesja e grupit, Hyra Bytyçi ka falenderuar gratë të cilat me gatimet e tyre kanë kontribuar që kjo sofer të jetë e begatuar me ushqime tradicionale të nënave dhe gjysheve tona.

Aktiviteti “Sofra tradicionale”, është përkrahur nga Komuna e Lipjanit dhe synon të bëhet aktivitet tradicional.

 

LAJME TË TJERA

Për personat me zemër të sëmurë a është më i shëndetshëm gjalpi apo vaji?

Tri lloje yndyrash janë bindshëm më të këqija se këto dy të parat Disa studime...

Kejvina Kthella duket në formë në imazhet me bikini nga pushimet në Zanzibar

Pushimet për modelen e njohur nga Shqipëria, Kejvina Kthella, duket se nuk kanë mbaruar...

Opsionet e Barcelonës për zëvendësimin e Busquetsit

Sergio Busquetes pritet që të largohet nga Barcelona në afatin kalimtar të verës. Mesfushori spanjoll,...

Aksident trafiku në magjistralen Gjilan-Prishtinë, dalin pamjet

Një aksident trafiku ka ndodhur sot në magjistralen Gjilan-Prishtinë, përkatësisht në fshatin Bresalc. Lajmin për...

SHIKO MË SHUMË

Kanoset një person në Kraishtë

Nga raporti Policisë bëhet e ditur se ankuesi mashkull kosovar ka deklaruar se është kanosur...

Arrestohen dy persona për 400 kilogramë kokainë të kapur në Lipjan

Dy persona janë arrestuar sot pas hetimeve të kryera lidhur me rastin që ka...

QKMF-ja në Lipjan pranon donacion 10 aparate për oksigjen

Kryetari i Komunës së Lipjanit Imri Ahmeti i shoqëruar me bashkëpunëtorët e tijë, sot...