“Mërgata Fest&Sport” organizohet Sofra tradicionale

PUBLIKUAR

Mbrëm në sheshin “Adem Jashari” në Lipjan, Grupi i Grave udhëhequr nga Hyra Bytyçi ka organizuar aktivitetin “Sofra tradicionale”, në kuadër edhe të shumë aktiviteteve të tjera të “Mërgata Fest&Sport” që që u zhvillua me data 8,9 dhe 10 gusht 2022, shkruan Grupi Grave Lipjan.
Kryesuesja e grupit, Hyra Bytyçi ka falenderuar gratë të cilat me gatimet e tyre kanë kontribuar që kjo sofer të jetë e begatuar me ushqime tradicionale të nënave dhe gjysheve tona.

Aktiviteti “Sofra tradicionale”, është përkrahur nga Komuna e Lipjanit dhe synon të bëhet aktivitet tradicional.

 

LAJME TË TJERA

Dy të arrestuar në Prizren, dyshohet se katër vite më parë kanë bërë shpërlarje të parave

Dy persona janë arrestuar në Prizren nën dyshimin se kanë kryer veprën penale “shpërlarje...

Luana Vjollca mahnit me paraqitjen nga Java e Modës në Milano

Bukuroshja e njohur shqiptare, Luana Vjollca, ka qenë e pranishme edhe këtë vit në...

Moti sot me diell dhe vranësira të shpërndara

Sot do të kemi mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës...

Drejtori serb i shkollës në Lipjan s’i lë komunarët të hyjnë brenda (VIDEO)

Stafi i shkollës ku mësojnë fëmijët serbë në Rubovc të Lipjanit, nuk lejuan hyrjen...

SHIKO MË SHUMË

Drejtori serb i shkollës në Lipjan s’i lë komunarët të hyjnë brenda (VIDEO)

Stafi i shkollës ku mësojnë fëmijët serbë në Rubovc të Lipjanit, nuk lejuan hyrjen...

Lipjan, ushtroi dhunë fizike, konfiskohet një armë

 Policia Kosovës ka njoftuar se ankuesja femër kosovare ka informuar se i dyshuari mashkull...

Nënkryetari Bytyqi: Ngjarja tragjike në veri, është sulm ndaj sovranitetit të Republikës së Kosovës

Nënkryetari Komunës së Lipjanit, Diamant Bytyqi ka thënë se ngjarja tragjike në veri, vrasja...