Mercedesi prezanton CLA-në e re

PUBLIKUAR

CLA është ridizajnuar në fillim të këtij viti, duke futur teknologjinë më të avancuar.

Në fillim duhet thënë që Shooting Brake karavani që është azhurnuar, akoma mbetet në ofertë, transmeton Telegrafi.

Që të dy versionet tani vijnë me elemente më moderne si në pjesën e përparme ashtu dhe në atë të pasme, duke ruajtur vijën stilistike që jemi mësuar ta shohim në A-Class.

Dritat LED tani janë standarde në të gjitha versionet, e të gjitha modelet me benzinë gjithashtu do të kenë një “sistem të lehtë” hibrid.

Ndryshimet më drastike në model u prezantuan katër vite më parë dhe edhe në këtë ishin të pashmangshme, kështu CLA vazhdon të duket një veturë moderne.

LAJME TË TJERA

“Isha para spitalit duke prit”, deputeti Rashit Qalaj në një rrëfim të rrallë për jetën private

Deputeti, Rashit Qalaj, ka rrëfyer dy momentet më të lumtura dhe ato më tē...

Melisa Lleshi: Dua ta adoptojë një fëmijë, ndoshta vitin tjetër

Melisa Lleshi është banorja më e re e Big Brother VIP Kosova. Reklama Ajo i është...

E konfirmuar: Ndërron jetë i dyshuari për plagosjen e dy grave në Fushë Kosovë

Ka ndërruar jetë Sabit Islami, i dyshuari për plagosjen e dy grave sot në...

Uzuni fantastik, shënon dy gola për Granadan

Granada ka shënuar fitore ndaj Andorras në kuadër të La Liga 2. Futbollisti shqitar, Myrto...

SHIKO MË SHUMË

Polestar 2: Një nga alternativat e Tesla-s në treg thuhet se ka filluar të bëhet edhe më tërheqës

Një nga alternativat më të mira të Tesla-s në treg thuhet se ka filluar...

Lamborghini Countach i prodhuar në vitin 1990 mund të shitet për një milion dollarë

Countazh prej kohësh po i lë përshtypje adhuruesve të veturave falë dizajnit “futuristik” dhe...

Shitet “fantazma e zezë”, Dodge Hemi Challenger R/T SE që dominoi rrugëve të Detroitit

Dodge Challenger, që fitoi statusin e legjendës falë fitoreve në garat e rrugëve në...