Më shumë se 37 mijë të vdekur, si pasojë e tërmetit në Turqi e Siri

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Gjobë ndaj shoferit që drejtoi automjetin pa regjistrim që nga viti 2020

Policia në Ferizaj ka ndaluar shoferin me iniciale B.S., i moshës 44-vjeçare në fshatin...

Tuna pas rasteve të fundit në Kosovë: Gjysma dhunues e vrasës, gjysma thashethemexhi

Këngëtarja e njohur, Altuna Sejdiu-Tuna, ka bërë një reagim në mediat sociale. Përmes një storie...

Numri i të vdekurve, si pasojë e tërmetit të javës së kaluar në Turqi e Siri, ka arritur në më shumë se 37 mijë.

Të paktën 31 mijë e 643 njerëz kanë vdekur në juglindje të Turqisë, sipas Autoritetit turk të Menaxhimit të Fatkeqësive (AFAD).

Në Siri raportohet deri tani raportohet të kenë vdekur rreth 5 mijë e 814 njerëz, sipas agjencisë së ndihmës së OKB-së (OCHA).

SHIKO MË SHUMË

Zbulohet se sa do të jetë “kostoja ditore” nga shembja e urës në Baltimore

Shembja e urës Francis Scott Key në Baltimore pasi u godit nga një anije...

Bursa e Turqisë goditet nga një tërmet 5.1 ballë, u ndje edhe në Stamboll

Sipas informacioneve në faqen e Presidencës së Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD), një...

Reshjet e mëdha të borës pengojnë udhëtimet në Gjermani, Zvicër dhe Austri, qindra fluturime janë shtyrë ose anuluar

Reshjet e dendura të borës kanë ndikuar në ndërprerjen e udhëtimeve në Gjermaninë jugore...