Me 28 Nëntor bëhet inaugurimi i objektit të ri të Komunës së Lipjanit

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Tahiri: Mos të ketë presion politik te KPM-ja

Shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, ka thënë të mos ketë presion...

Sulmi terrorist në Banjskë, Gjykata ua vazhdon edhe për nga dy muaj paraburgimin tre të dyshuarve

Gjykata Themelore e Prishtinës ua ka zgjatur edhe për dy muaj paraburgimin tre të...

Komuna e Lipjanit ka njoftuar se nën patronatin e Kryetarit të Komunës, Imri Ahmeti, Drejtorati për Kulturë, Rini dhe Sport organizon një varg aktivitetesh më datat 23 nëntor 2022 – 28 nëntor 2022, për nderë të “Ditëve të Nëntorit”.

Aktivitetet e planifikuara do të realizohen sipas agjendës.

SHIKO MË SHUMË

Pacolli: Edhe 20 biznese të reja në Lipjan

Drejtori i Zhvillimit Ekonomik në Komunën e Lipjanit, Valon Pacolli ka bërë të ditur...

Si ndodhi ngjarja në Lipjan, Policia shtënë në ajër

Policia Kosovës ka njoftuar se sot rreth orës 14:00, kemi pranuar informatën për një...

Therrje me thikë në Lipjan

Sipas raportit nga Policia Kosovës është bërë e ditur se viktima mashkull kosovar ishte dërguar...