Më 26 dhe 27 qershor ndërprerje të planifikuara rryme në Ferizaj

PUBLIKUAR

rrymaNë kuadër të kryerjes së punëve të domosdoshme në Nën Stacionin 35/10 do të bëhen shkyçje të planifikuara të rrymës.Si rezultat i këtyre punimeve pa rrymë do të mbeten fshatrat që furnizohen nga ky NS: Greme, Gaçkë, Burrnik dhe Baincë

KEDS Sh. A. njofton se më 26, 27.06.2014, ne NS 35/10 Ferizaji 2 do të shkyçet:
Dalja 10 kV Gaçka, prej orës 10:00 deri në orën 16:00.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin fshatrat: Greme, Gaçkë, Burrnik dhe Baincë.
Shkyçja bëhet me qëllim të pastrimit te trasesë së LP 10 kV Gaçka.

LAJME TË TJERA

Ambasada e Italisë: Asocacioni nuk cenon sovranitetin e Kosovës, përkundrazi ndërton të ardhmen e saj

Ambasada e Italisë në Kosovë ka shprehur publikisht përkrahjen e saj për themelimin e...

Arbnor Morina, përzgjedhës i ri i Kombëtares U-17 të Kosovës

Arbnor Morina është emëruar përzgjedhës i ri i Kombëtares së Kosovës U-17. Trajneri i njohur...

Osmani: Gjithçka që ka të bëjë me Amerikën është e mirë

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është deklaruar para takimit që pritet të mbahet në...

Kërkohet paraburgim për të dyshuarin që u kap me mbi 100 kilogramë marihuanë

Prokurori i Shtetit ka paraqitur kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit ndaj të...

SHIKO MË SHUMË

LipjaniNews – ofertë Marketingu për 12 Muaj

Portali LipjaniNews në kuadër të bashkëpunimit me bizneset, ka krijuar hapësirën e nevojshme për...

24h në shërbimin tuaj, Radio Taxi Arioza Lipjan

Radio Taxi Arioza 24 orë tani e tutje në sherbimin e qytetarëve ku do...

Hello Mgid