Mbi 6.3 milionë të vdekur nga Covid në gjithë botën

PUBLIKUAR

Numri i vdekjeve nga koronavirusi ka tejkaluar shifrën e 6.3 milionëve në mbarë botën. Kjo është ajo që del nga numërimet e Universitetit Johns Hopkins.

Që nga fillimi i pandemisë, Covid-19 ka shkaktuar 6,300,060 vdekje, raporton universiteti amerikan, përkundër gjithsej 532,355,835 rasteve.

Deri më tani janë administruar mbi 11 miliardë e 600 milionë doza vaksinash./A2CNN

LAJME TË TJERA

Interi konfirmon lëndimin e Mkhitaryan

Interi ka konfirmuar zyrtarisht që Henrik Mkhitaryan është për momentin i lënduar dhe ka...

Norwich arrin fitoren e parë në Championship, barazon Burnley i Muricit

Norwich City ka arritur që ta fitojë ndeshjen e parë në Championship, duke e...

Policia jep detaje për aksidentin që shkaktoi kolona të gjata në rrugën Prishtinë-Podujevë

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për aksident që ndodhi në fshatin Besi në...

Policia do të fillojë të kontrollojë kolonat e dasmave për armë

Për shkak të përdorimit të madh të armëve të zjarrit në ahengje familjare, Policia...

SHIKO MË SHUMË

Ukraina thotë se nga shtatori mund të eksportojnë 3 milionë tonë drithëra

Ukraina mund të eksportojë 3 milion tonë drithëra nga portet e saj në shtator...

Kinë-Tajvan: Çfarë mësuam nga stërvitjet e Pekinit rreth ishullit

Vizita e politikanes amerikane Nancy Pelosi ka shkaktuar tensione të reja midis Tajvanit të...

Forcat ukrainase akuzohen se po i rrezikojnë civilët, Kuleba reagon i zemëruar

Organizata Amnesty International akuzoi forcat e ushtrisë ukrainase se janë duke vendosur në rrezik...