Mbështilleni vendin ku ju dhemb me foli të zakonshme dhe mos u brengosni: Teknika e lashtë jep rezultate të shpejta!

PUBLIKUAR

Kjo vlen për dhembjet e qafës, të shpinës, të krahëve, të gjunjëve dhe të thembrave, por ndihmon edhe te ftohjet

Folia nuk është e thënë të ju shërbejë vetëm në kuzhinë, ajo ka cilësi shëruese.

Nëse keni probleme me dhembjet e duarve, atëherë gishtat, sipas nevojës edhe gjithë dorën, mbështilleni me folie.

Këtë recetë të vjetër e praktikojnë popujt e lindjes. Në këtë mënyrë do ta zbutni, por edhe ta hiqni qafe dhimbjen, transmeton Telegrafi.

Në të vërtetë, kjo vlen edhe për dhembjet e qafës, të shpinës, të krahëve, gjunjëve dhe thembrave. Po ashtu mund të përdoret për trajtimin e gihtit dhe shenjave pas operimit.

Sipas traditës, mbështillni vendin e trupit ku ju dhemb me folie alumini dhe dhembja shpejt do të zhduket.

Reklama

Këshillë: Për çdo shqetësim shëndetësor që keni, sigurohuni që të konsultoheni me mjekun tuaj. /Telegrafi/

LAJME TË TJERA

Kurti publikon foto nga Berna, tregon frazën interesante që ia ka thënë presidenti zviceran

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, po qëndron për një vizitë zyrtare në Zvicër. Ai...

Shpërthimet në veri, Hovenier: I tronditur, autorët të dalin para drejtësisë

Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka reaguar pas shpërthimeve në veri të...

Prishtinë: Arrestohet 44-vjeçari për shitblerje të narkotikëve

Policia e Kosovës ka arrestuar sot të dyshuarin 44-vjeçar, i cili merrej me trafikim...

Jasharaj: Jemi kundër testimit me shkrim për mësimdhënësit

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Rrahman Jasharaj ka thënë...

SHIKO MË SHUMË

“Sëmundja e vjeshtës”: Lojërat që na bën shtatori

Këtë gjë më shumë se gjithçka e ndjen trupi i njeriut. Ekspertët konfirmojnë që...

Antibiotikët të tejpërdorur te sinusitet

Antibiotikët duket se shfrytëzohen së tepërmi për sinusit, derisa shumica e këtyre gjendjeve shkaktohen...

Kur digjeni në diell, lyeni lëkurën me qumësht dhe me këtë përbërës: Skuqja do të zhduket menjëherë!

Ja se si më së lehti t’i përballoni djegiet nga dielli Duhet t’i dini të...