Mbahet panairi P-GJASHT-ë

PUBLIKUAR

Në mbështetje të Komunës së Lipjanit, Shkolla “Vëllezërit Frashëri”, në qytet, sot në Ditën e Shënimit të Shkollës ka organizuar panairin e Gjuhës, Artit, Shkencës dhe Teknologjisë P-GJASHT-ë.

Me pjesëmarrjen e nxënësve përfaqësues nga të gjitha shkollat e komunës, është mbajtur ky panair u cili ka pasur karakter edukativ, socializues, rekreativ dhe garues.

Të pranishëm në këtë panair ishin edhe perfaqësues nga Komuna e Lipjanit.
Rasim Hasani, drejtor i DKA- së, ka thënë se organizime të tilla janë janë të dobishme sepse nxisin që nxënësit të jenë më aktiv dhe kërkues për përvoja të reja të studimit në hap me kohën.

Po ashtu, me një një fjalë rasti pjesëmarrësit i ka përshëndetur edhe drejtori i sh.f.m.u “Vëllezërit Frashëri”, Jakup Bahtiri.

Organizatorët e Panairit P-GJASHT-ë 2022 kanë për synim që ky panair të bëhet tradicional dhe të jetë shembull i mirë që mund të ndjeket nga shkollat e Kosovës.

LAJME TË TJERA

Gjendet i vdekur një 42-vjeçar në Istog

Një 42-vjeçar është gjetur pa shenja jete në fshatin Dobrushë të Istogut. Lajmin për...

Rritja alarmante e rasteve me Covid-19, Instituti del me një apel për qytetarët

Pas rritjes alarmante të rasteve me Covid-19 në Kosovë, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike...

MASHTI distancohet nga përzgjedhja e anëtarëve të Këshillit Drejtues të UP-së

Ministrja e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arbërie Nagavci, ka deklaruar se ministria që drejton...

Bashkësia Islame e Kosovës nënshkruan marrëveshje për pranimin e 25 tonë hurmave nga Arabia

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërnava, ka pritur në takim ambasadorin e...

SHIKO MË SHUMË

Arrestohen dy persona në Lipjan

Policia Kosovës ka njoftuar se janë arrestuar dy të dyshuar një femër dhe  një...

Armend Grajqevci zgjedhet Kryetar i Forumit Rinor të LDK-së

Në një atmosferë festive sot u mbajt Kuvendi XI-të i Forumit të Rinisë të...

Zgjatet orari punës në sektorin e gjendjës civile në Komunën e Lipjanit

Me vendim të Kryetarit të Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti nga sot zgjatet e...