Lokali ku kamarieret janë të armatosura (FOTO-LAJM)

PUBLIKUAR

124739

Ky lokal në Rifle të Kolorados është një ambient ku armët jo vetëm lejohen, por janë të mirëpritura. Pronarët e “Shooters Grill” Lauren, Jayson dhe Boebert shprehen se kjo është një mënyrë jetese.


“Armët janë të mirëpritura dhe i lusim klientët që t’i mbajnë. Nëse do ju duhet t’i përdorni, duhet të jeni të kujdesshëm”, thotë një tabelë në hyrje të lokalit.
Shooters Grill” ka ringjallur legjendën e “Far West”-it. /albeu.com/

LAJME TË TJERA

Interi konfirmon lëndimin e Mkhitaryan

Interi ka konfirmuar zyrtarisht që Henrik Mkhitaryan është për momentin i lënduar dhe ka...

Norwich arrin fitoren e parë në Championship, barazon Burnley i Muricit

Norwich City ka arritur që ta fitojë ndeshjen e parë në Championship, duke e...

Policia jep detaje për aksidentin që shkaktoi kolona të gjata në rrugën Prishtinë-Podujevë

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për aksident që ndodhi në fshatin Besi në...

Policia do të fillojë të kontrollojë kolonat e dasmave për armë

Për shkak të përdorimit të madh të armëve të zjarrit në ahengje familjare, Policia...

SHIKO MË SHUMË

HAPËT QENDRA E NUTRICIONIT NË LIPJAN

Qendra e nutricionit prej nesër e hënë me 23.05.2022 fillon punën me degën e...

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu është pyetur për ish-bashkëpartiakun e saj, tani kryetar i PSD-së, Dardan Molliqaj dhe reagimi i saj ka qenë i...

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu është pyetur për ish-bashkëpartiakun e saj, tani kryetar i...

Hapet dyqani EXTRAPIPE në Lipjan

Hapet dyqani me produkte kualitative të brendeve të njohura në tregun ndërkombëtar: GEBERIT, Comisa,...