Lipjani përfituese e donacionit në vlerë prej 422,351.00 euro nga GIZ-i gjerman

PUBLIKUAR

Komuna e Lipjanit është përfituese 422,351.00 euro nga GIZ-i gjerman për skemën Gara për Mjedis të Pastër dhe Granti i Përformancës Komunale. Gjithashtu komuna ka përfituar edhe dy kamion për grumbullim të mbeturinave.

Kryetari i Komunës së Lipjanit Imri Ahmeti, sot ka marrë në pjesë në ceremoninë e pranim-dorëzimit të këtyre kamionëve, njëkohësisht në emër të qytetarëve lipjanas, ai falenderoi GIZ-in gjerman për këtë donacion.

Kamionët do të jenë në shërbim të njësisë operative të Pastrimit në Lipjan, për grumbullimin e mbeturinave.

 

LAJME TË TJERA

Bashkësia Islame e Kosovës nënshkruan marrëveshje për pranimin e 25 tonë hurmave nga Arabia

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërnava, ka pritur në takim ambasadorin e...

Mbappe bëhet shkak i largimit të Neymarit nga PSG-ja?

Nuk ka paqe në shtëpinë e Paris Saint-Germainit. Pas vazhdimit të kontratës së Kylian Mbappes...

177 raste pozitive me COVID-19 brenda 24 orëve në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë...

KDI: 54 për qind e kosovarëve mendojnë se Asociacioni i Komunave me shumicë serbe e cënon sovranitetin

54 për qind e qytetarëve në Kosovë mendojnë se Asociacioni i Komunave me shumicë...

SHIKO MË SHUMË

Arrestohen dy persona në Lipjan

Policia Kosovës ka njoftuar se janë arrestuar dy të dyshuar një femër dhe  një...

Armend Grajqevci zgjedhet Kryetar i Forumit Rinor të LDK-së

Në një atmosferë festive sot u mbajt Kuvendi XI-të i Forumit të Rinisë të...

Zgjatet orari punës në sektorin e gjendjës civile në Komunën e Lipjanit

Me vendim të Kryetarit të Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti nga sot zgjatet e...