Lipjan, oganizohet duaja e haxhive

PUBLIKUAR

Me organizim të Këshillit të Bashkësisë Islame, në Shtëpinë e Kulturës u organizua duaja e haxhive.

Hapja e Manifestimit u bë nga Kryeimami Burim Arifi, I pranishëm ishte Kryetari i Komunës z.Imri Ahmeti me bashkëpunëtorë, me çrast uroi haxhilerët duke iu dëshiruar udhëtim të mbarë e me adhurime të pranuara.
Kryetari i KBI-së Zaim Baftiu mbajti një ligjëratë rreth vlerës dhe organizimit të haxhit.
Me pjesë nga Kurani e Ilahi, u paraqit Avdush Krosa, ndërsa duanë e haxhit e bëri Imami Skender Mehmeti.

Nga Komuna e Lipjanit këtë vit udhëtojnë 26 Haxhilerë, ndërsa udhëheqës do të jetë Imami Shaqir Shaqiri.

KBI Lipjan të gjithë haxhilerëve iu dëshiron haxh të pranuar, udhëtim të rehatshem, qofshin me shëndet e rehati gjatë kryerjes së haxhit.

LAJME TË TJERA

Rritja alarmante e rasteve me Covid-19, Instituti del me një apel për qytetarët

Pas rritjes alarmante të rasteve me Covid-19 në Kosovë, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike...

MASHTI distancohet nga përzgjedhja e anëtarëve të Këshillit Drejtues të UP-së

Ministrja e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arbërie Nagavci, ka deklaruar se ministria që drejton...

Bashkësia Islame e Kosovës nënshkruan marrëveshje për pranimin e 25 tonë hurmave nga Arabia

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërnava, ka pritur në takim ambasadorin e...

Mbappe bëhet shkak i largimit të Neymarit nga PSG-ja?

Nuk ka paqe në shtëpinë e Paris Saint-Germainit. Pas vazhdimit të kontratës së Kylian Mbappes...

SHIKO MË SHUMË

Arrestohen dy persona në Lipjan

Policia Kosovës ka njoftuar se janë arrestuar dy të dyshuar një femër dhe  një...

Armend Grajqevci zgjedhet Kryetar i Forumit Rinor të LDK-së

Në një atmosferë festive sot u mbajt Kuvendi XI-të i Forumit të Rinisë të...

Zgjatet orari punës në sektorin e gjendjës civile në Komunën e Lipjanit

Me vendim të Kryetarit të Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti nga sot zgjatet e...