Lipjan, mbahet marshi “STOP Këtij Fenomeni Çnjerëzor”

PUBLIKUAR

Kryetari i Komunës, Imri Ahmeti së bashku me bashkëpunëtorë, përfaqësues të insitucioneve të ndryshme dhe qytetarë të shumtë të Lipjanit, i’u janë bashkuar marshit me moton “STOP Këtij Fenomeni Çnjerëzor”, me rastin e vrasjes në mënyrë mizore të H.M nga Lipjani, ku dhe kanë kërkuar dënim maksimal për këtë krim makabër.

Kryetari Imri Ahmeti, para të pranishmëve theksoi se për të luftuar këtë dukuri dhe këtë fenomen që po e trondit çdo ditë e më shumë vendin tonë, duhet të aktivizohen gjitha mekanzimat dhe shoqëria jonë në përgjithësi që t’i themi STOP këtij fenomeni në mënyrë që kurrë dhe asnjë rast tjetër të mos kemi.

 

LAJME TË TJERA

“Isha para spitalit duke prit”, deputeti Rashit Qalaj në një rrëfim të rrallë për jetën private

Deputeti, Rashit Qalaj, ka rrëfyer dy momentet më të lumtura dhe ato më tē...

Melisa Lleshi: Dua ta adoptojë një fëmijë, ndoshta vitin tjetër

Melisa Lleshi është banorja më e re e Big Brother VIP Kosova. Reklama Ajo i është...

E konfirmuar: Ndërron jetë i dyshuari për plagosjen e dy grave në Fushë Kosovë

Ka ndërruar jetë Sabit Islami, i dyshuari për plagosjen e dy grave sot në...

Uzuni fantastik, shënon dy gola për Granadan

Granada ka shënuar fitore ndaj Andorras në kuadër të La Liga 2. Futbollisti shqitar, Myrto...

SHIKO MË SHUMË

Mbahet takimi i parë i Këshillit Komunal për Siguri në Bashkësi (KKSB), për vitin 2023

Kryesuar nga nënkryetari i Komunës së Lipjanit, z. Diamant Bytyqi, sot Këshilli Komunal për...

Vetura e policisë fundoset në ujë, intervenon shpejt FSK-ja (Video)

Një veturë zyrtare e Policisë së Kosovës është fundosur në ujë afër Lipjanit, raporton...

Komuna e Lipjanit pas arrestimit të nëntë zyrtarëve komunalë: Kontratat për stadiumin në Magure janë publike

Komuna e Lipjanit ka reaguar pas arrestimit të nëntë zyrtarëve që dyshohet për veprën...