Lipjan, i dyshuari kërcënoi me armë ekipin e emergjencës dhe policinë

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Gjobë ndaj shoferit që drejtoi automjetin pa regjistrim që nga viti 2020

Policia në Ferizaj ka ndaluar shoferin me iniciale B.S., i moshës 44-vjeçare në fshatin...

Tuna pas rasteve të fundit në Kosovë: Gjysma dhunues e vrasës, gjysma thashethemexhi

Këngëtarja e njohur, Altuna Sejdiu-Tuna, ka bërë një reagim në mediat sociale. Përmes një storie...

Nga një Ekip i emergjencës se Lipjanit, është kërkuar asistencë nga policia për një rast trajtimi të personit dyshohet me aftësi të kufizuar, mashkull kosovar, dhe me të arritur të shtëpia e personit, gjatë komunikimit me njësitë policore, i dyshuari i cili kishte një armë në dorë, ka filluar fyerjet në drejtim të zyrtarëve policorë.

Zyrtarët policorë kanë kërkuar që i njëjti ta dorëzoj armën, mirëpo ai nuk ka dorëzuar armën por ka shtënë një herë duke goditur murin e shtëpisë dhe ka ikur brenda në shtëpi duke u mbyllur në një dhomë.

Në vendin e ngjarjes kanë dalur edhe njësitet përkatëse policore, ku në mënyrë është arrit të arrestohet i dyshuari , të cilit iu është konfiskuar arma me 7 fishekë të kalibrit 6 mm dhe një gëzhojë .

I dyshuari është dërguar për tretman mjekësor në QKUK në repartin e psikiatrisë, dhe pas tretmanit mjekësor, me urdhër të Prokurori është dërguar në mbajtje./

SHIKO MË SHUMË

Nderohen dëshmorët dhe martirët në fshatin Sllovi

  Kryetari i Komunës së Lipjanit, z. Imri Ahmeti së bashku me bashkëpunëtorë gjatë ditës...

Kanosje në Lipjan, arrestohet një person

Policia Kosovës ka njoftuar se ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se është kanosur nga...

FFK largon “Ulpiana 1926” nga garat e Ligës së Parë, reagon Drejtoresha DKRS Anila Reçica

Drejtoresha e Kulures Rinisë dhe Sportit në Komunën e Lipjanit Anila Reçica ka reaguar...