Lipjan, hapet panairi një ditor për promovimin e ushqimeve tradicionale e produketeve tjera bujqësore

PUBLIKUAR

Sot në sheshin Adem Jashari në Lipjan, në kuadër të aktiviteteve të 12 Qershorit Ditës së Çlirimit të Komunës së Lipjanit, është hapur panairi një ditor për promovimin e ushqimeve tradicionale e produketeve tjera bujqësore.
Kryetari Imri Ahmeti, gjatë vizitës së këtij panairi ka shprehur gatishmërinë për mbështetjen e panaireve të tilla që kanë për qëllim promovimin e ushqimeve tradicionale, perimtarisë dhe artizanatëve të ndryshme.

 

Ky aktivitet është mbështetur nga Komuna e Lipjanit-zyra për barazi gjinore në bashkëpunim me Grupin e Grave dhe me gratë fermere të Komunës së Lipjan.

LAJME TË TJERA

Rritja alarmante e rasteve me Covid-19, Instituti del me një apel për qytetarët

Pas rritjes alarmante të rasteve me Covid-19 në Kosovë, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike...

MASHTI distancohet nga përzgjedhja e anëtarëve të Këshillit Drejtues të UP-së

Ministrja e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arbërie Nagavci, ka deklaruar se ministria që drejton...

Bashkësia Islame e Kosovës nënshkruan marrëveshje për pranimin e 25 tonë hurmave nga Arabia

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërnava, ka pritur në takim ambasadorin e...

Mbappe bëhet shkak i largimit të Neymarit nga PSG-ja?

Nuk ka paqe në shtëpinë e Paris Saint-Germainit. Pas vazhdimit të kontratës së Kylian Mbappes...

SHIKO MË SHUMË

Arrestohen dy persona në Lipjan

Policia Kosovës ka njoftuar se janë arrestuar dy të dyshuar një femër dhe  një...

Armend Grajqevci zgjedhet Kryetar i Forumit Rinor të LDK-së

Në një atmosferë festive sot u mbajt Kuvendi XI-të i Forumit të Rinisë të...

Zgjatet orari punës në sektorin e gjendjës civile në Komunën e Lipjanit

Me vendim të Kryetarit të Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti nga sot zgjatet e...