Ligji i ri në Holandë: Instruktorët e auto-shkollës mund të pranojnë seks në vend të parave

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Gjobë ndaj shoferit që drejtoi automjetin pa regjistrim që nga viti 2020

Policia në Ferizaj ka ndaluar shoferin me iniciale B.S., i moshës 44-vjeçare në fshatin...

Tuna pas rasteve të fundit në Kosovë: Gjysma dhunues e vrasës, gjysma thashethemexhi

Këngëtarja e njohur, Altuna Sejdiu-Tuna, ka bërë një reagim në mediat sociale. Përmes një storie...

Në Holandë, instruktorët e vozitjes ligjërisht mund të kenë marrëdhënie seksuale me studentët, në vend se të marrin para.

Me ligjin e quajtur “Ride for Ride” apo “Udhëtim për Udhëtim”, studentët mbi 18-vjeç, mund të bëjnë marrëdhënie seksuale me instruktorët, në vend se të paguajnë para, transmeton Telegrafi.

Meqë prostitucioni në Holandë është legal, të gjithë që kanë një licencë për eskortë dhe paguajnë tatim, kanë mundësi t’i nënshtrohen ligjëratave dhe instruksioneve për vozitje pa pasur nevojë të paguajnë para.

Ministria e Transportit e ka krijuar këtë ligj në përpjekje që të gjithë të kenë dijeni profesionale mbi vozitjen, megjithëse duhet të kryejnë shërbime seksuale. /Telegrafi/

SHIKO MË SHUMË

Mercedes-Benz është prodhuesi i parë gjerman që miraton lidhësin NACS të Tesla-s për veturat elektrike

Mercedes-Benz njoftoi miratimin e lidhësit për karikim NACS të Tesla-s në automjetet e saj...

Sa kohë duhet “për të mbushur me rrymë” një makinë Tesla?

Caktimi i kohëzgjatjes së mbushjes së një automjeti elektrik si Tesla thuhet se është...

Pse rriten kaq shumë përmasat e veturave nga brezi në brez?

Prej kohësh ka qenë e zakonshme që veturat të rriten nga brezi në brez,...