Lëndohet një burrë në Lipjan, u godit me plumb të pushkës ajrore

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Nuk ka kufizim të orarit të punës, java e ardhshme me temperatura që nuk paraqesin rrezik për kategoritë e cenueshme

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se pas konsultimeve me Institutin Kombëtar të...

Kolona 200 metra e pritje deri në 40 minuta, gjendja nëpër pikëkalimet kufitare

Qendra Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar ka treguar gjendjen nëpër pikëkalimet kufitare, këtë mëngjes. Në...

Një burrë në Lipjan ka pësuar lëndime trupore, pasi i njëjti është goditur nga një person me plumb të pushkës ajrore.

Polivia ka bërë të ditur se i dyshuari është intervistuar, ndërkaq armë është konfiskuar

“Raportohet se viktima mashkull kosovar ka pësuar lëndime trupore pasi që është goditur me një plumb të pushkës ajrore nga i dyshuari mashkull kosovar”.

“Viktima pas pranimit të tretmanit mjekësor është liruar në shtëpi, ndërsa i dyshuari është intervistuar,  arma-pushkë ajrore, është konfiskuar dhe vendim të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt”, thuhet në raport.

SHIKO MË SHUMË

Lindin trenjakë në një familje në Lipjan, kryetari shpërblen prindërit me 1500 euro

Kryetari Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti ka ndarë një subvencion prej 1500€ për babanë...

Një grua gjendet e vdekur në banesën e saj në Lipjan, policia nis hetimet

Një grua është gjetur pa shenja jete në banesën e saj në Lipjan. Sipas raportit...

Kryetari Ahmeti me vendim: Zgjatet orari i punës subjekteve të biznesit përkatësisht shërbimet e gastronomisë

Kryetari i Komunës, Imri Ahmeti, ka marrë Vendim për zgjatjen e orarit të punës...