Lamborghini Countach klasik pritet të dalë në ankand

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Gati 3 vjet qeverisje, Kurti u tregon mërgimtarëve në Berlin çfarë ka bërë si Kryeministër

Lëvizja Vetëvendosje njofton se kryeministri Albin Kurti i shoqëruar me zyrtarë të qeverisë, ka...

Tri punët më të mira për njerëzit në depresion

Është vërtetuar shkencërisht se zgjedhja e duhur e punës ka një efekt pozitiv në...

Një Lamborghini Countach klasik i gjetur në një hambar pritet të shitet me një çmim fantastik në një ankand.

Lamborghini Countach LP500 S i vitit 1982 me 106 mijë kilometra të kaluara, po del në ankand për 631 mijë euro, transmeton Telegrafi.

Siç raportohet, ky Lamborghini i veçantë është një nga pesë shembujt e parë të 500S/5000S – dhe ofrohet për shitje nga Driver Source.

Vetura përfshin disa veçori të rralla që nuk ndahen me makinat e mëvonshme, si distinktivi unik “5L”, i stilit LP400S, ndezjet përpara dhe një grup rrotash të derdhur nga magnezi Campagnolo. /Telegrafi/

SHIKO MË SHUMË

Mercedes-Benz është prodhuesi i parë gjerman që miraton lidhësin NACS të Tesla-s për veturat elektrike

Mercedes-Benz njoftoi miratimin e lidhësit për karikim NACS të Tesla-s në automjetet e saj...

Sa kohë duhet “për të mbushur me rrymë” një makinë Tesla?

Caktimi i kohëzgjatjes së mbushjes së një automjeti elektrik si Tesla thuhet se është...

Pse rriten kaq shumë përmasat e veturave nga brezi në brez?

Prej kohësh ka qenë e zakonshme që veturat të rriten nga brezi në brez,...