Lamborghini Countach klasik pritet të dalë në ankand

PUBLIKUAR

Një Lamborghini Countach klasik i gjetur në një hambar pritet të shitet me një çmim fantastik në një ankand.

Lamborghini Countach LP500 S i vitit 1982 me 106 mijë kilometra të kaluara, po del në ankand për 631 mijë euro, transmeton Telegrafi.

Siç raportohet, ky Lamborghini i veçantë është një nga pesë shembujt e parë të 500S/5000S – dhe ofrohet për shitje nga Driver Source.

Vetura përfshin disa veçori të rralla që nuk ndahen me makinat e mëvonshme, si distinktivi unik “5L”, i stilit LP400S, ndezjet përpara dhe një grup rrotash të derdhur nga magnezi Campagnolo. /Telegrafi/

LAJME TË TJERA

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

Në Kosovë në pesë ditët e ardhshme pritet të mbajë mot i ngjashëm me...

Zjarr në një objekt në Lipjan

Policia Kosovës ka njoftuar se është raportuar për zjarrvënie në objekt, i cili është...

Messi theu rekordin e Ronaldos, bëhet futbollisti me më së shumti gola në top-ligat evropiane

Lionel Messi ka thyer një tjetër rekord të vendosur nga rivali i tij, Cristiano...

Joseph: Kriza në veri e Ballkan përfundon kur katër shtetet e NATO-s e njohin Kosovën

Njohësi i Ballkanit, Edward P. Joseph, ka thënë se gjithë rrëmuja e Ballkanit dhe...

SHIKO MË SHUMË

Mini SUV-i elektrik, Baojun Yep që kushton shumë lirë – vjen me një ekran mbrapa si një ‘Smart Watch’ ku mund të ndani mesazhe...

Më 25 prill, një sipërmarrje e përbashkët midis firmave SAIC Motor, General Motors dhe...

Ford publikon një video ngacmuese për një model elektrik të ri për Evropën, mund të jetë furgoni E-Transit 2023

Ford Europe ndau një video të shkurtër ngacmuese të një veture të re elektrike...

BMW i5: Publikohen pamjet e “testeve brutale” gjatë dimrit me sedanin e ri elektrik

BMW së fundi përfundoi një pjesë të programit të guximshëm të testimit për i5...