Lamborghini Countach i prodhuar në vitin 1990 mund të shitet për një milion dollarë

PUBLIKUAR

Countazh prej kohësh po i lë përshtypje adhuruesve të veturave falë dizajnit “futuristik” dhe performancës së lartë, e një njësi mbresëlënëse po shitet.

Fjala është për modelin Lamborghini Countach 25th Anniversary Edition i prodhuar në vitin 1990, përkatësisht njësinë e fundit që ka vetëm 249 kilometra të përshkuara.

Ai iu dorëzua kompanisë Clark Motor në Heath, Ohio, ku do të dalë në ankand këtë muaj, transmeton Telegrafi.

Vetura fillimisht i është shitur një mjeku nga Detroiti me vetëm 138 kilometra të kaluara, që do të thotë se i ka të përshkuara vetëm 131 kilometra që kur arriti në “duar private”.

Ky Lamborghini është aq origjinal sa që në të akoma gjenden gomat Pirelli P Zero, që i ishin vendosur 33 vite më parë.

Pa dyshim bëhet fjalë për Countach me më së paku kilometra të kaluara. Vetura është e lyer me ngjyrë të zezë, kurse brendësia është e veshur me lëkurë të hirtë.

Vlera e sotme e kësaj veture do të ishte 615.762 dollarë, kështu që pronari i ri duhet të ndajë nga buxheti i tij nga 750 mijë deri në një milion dollarë. /Telegrafi/

LAJME TË TJERA

“Isha para spitalit duke prit”, deputeti Rashit Qalaj në një rrëfim të rrallë për jetën private

Deputeti, Rashit Qalaj, ka rrëfyer dy momentet më të lumtura dhe ato më tē...

Melisa Lleshi: Dua ta adoptojë një fëmijë, ndoshta vitin tjetër

Melisa Lleshi është banorja më e re e Big Brother VIP Kosova. Reklama Ajo i është...

E konfirmuar: Ndërron jetë i dyshuari për plagosjen e dy grave në Fushë Kosovë

Ka ndërruar jetë Sabit Islami, i dyshuari për plagosjen e dy grave sot në...

Uzuni fantastik, shënon dy gola për Granadan

Granada ka shënuar fitore ndaj Andorras në kuadër të La Liga 2. Futbollisti shqitar, Myrto...

SHIKO MË SHUMË

Polestar 2: Një nga alternativat e Tesla-s në treg thuhet se ka filluar të bëhet edhe më tërheqës

Një nga alternativat më të mira të Tesla-s në treg thuhet se ka filluar...

Mercedesi prezanton CLA-në e re

CLA është ridizajnuar në fillim të këtij viti, duke futur teknologjinë më të avancuar. Në...

Shitet “fantazma e zezë”, Dodge Hemi Challenger R/T SE që dominoi rrugëve të Detroitit

Dodge Challenger, që fitoi statusin e legjendës falë fitoreve në garat e rrugëve në...