Lajçak njofton Komitetin e PE-së për marrëveshjen dhe ecurinë e dialogut

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Kamenicë: Vidhet litari me fije çeliku me gjatësi 300 metra

Drejtoresha për Zhvillim, Ekonomi dhe Diasporë në KK në Kamenicë ka raportuar në polici...

Gjuajtje me armë zjarri në një restorant në Lipjan

Një person i panjohur ka shtënë me armë zjarri në një restorant në Lipjan. Rasti...

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka njoftuar Komitetin e Parlamentit Evropian për Punët e Jashtme, lidhur me ecurinë e dialogut.

Ai përmes një postimi në Twitter mbrëmë vonë ka thënë se ka informuar për marrëveshjen e javës së kaluar dhe rrugën përpara.

“Sot iu drejtova anëtarëve të@EP_ForeignAff për një përditësim mbi Dialogun. I informova ata për marrëveshjen e javës së kaluar ndërmjet Kosovës dhe Serbisë të lehtësuar nga BE, zhvillimet e fundit dhe rrugën përpara. Faleminderit për mbështetjen e rëndësishme të punës sime”, ka shkruar ai në Twitter.

Të mërkurën e kaluar Kosova dhe Serbia arritën një marrëveshje për targat. Kjo marrëveshje parasheh që Kosova të shfuqizojë vendimin për gjoba ndaj qytetarëve serbë që kanë targa “ KM” në veturat e tyre, ndërsa që Serbia të mos prodhojë targa të tilla për serbët në veri.

SHIKO MË SHUMË

Kamenicë: Vidhet litari me fije çeliku me gjatësi 300 metra

Drejtoresha për Zhvillim, Ekonomi dhe Diasporë në KK në Kamenicë ka raportuar në polici...

Mot me vranësira dhe intervale me diell

Sot parashihet të mbajë mot me vranësira të shpeshta dhe intervale me diell, ku...

Mbërrin në Kosovë një kontigjent i KFOR-it turk

Disa makineri të rënda ushtarake janë vërejtur teksa po hynin në Kosovë gjatë ditës...