Kryetari Imri Ahmeti uron qytetarët të besimit Islam, me rastin e fillimit të muajit të shenjtë të Ramazanit

PUBLIKUAR

Kryetari Imri Ahmeti ka uruar qytetarët të besimit Islam, me rastin e fillimit të muajit të shenjtë të Ramazanit.

 

Postimi i plotë:

 

Të dashur qytetarë të besimit Islam, me rastin e fillimit të muajit të shenjtë të Ramazanit, uroj që ky muaj të sjellë sa më shumë paqe, harmoni, mirëqenie dhe lumturi për ju dhe familjet tuaja.

Muaji i Ramazanit, forcon veprat e mira, respektin dhe solidaritetin mes njerëzve dhe shërben për rritjen e përkushtimit ndaj punëve të përgjegjshme.

Andaj të gjithë besimtarëve myslimanë, agjërim të lehtë e të pranueshëm!
I.A

LAJME TË TJERA

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

Në Kosovë në pesë ditët e ardhshme pritet të mbajë mot i ngjashëm me...

Zjarr në një objekt në Lipjan

Policia Kosovës ka njoftuar se është raportuar për zjarrvënie në objekt, i cili është...

Messi theu rekordin e Ronaldos, bëhet futbollisti me më së shumti gola në top-ligat evropiane

Lionel Messi ka thyer një tjetër rekord të vendosur nga rivali i tij, Cristiano...

Joseph: Kriza në veri e Ballkan përfundon kur katër shtetet e NATO-s e njohin Kosovën

Njohësi i Ballkanit, Edward P. Joseph, ka thënë se gjithë rrëmuja e Ballkanit dhe...

SHIKO MË SHUMË

Zjarr në një objekt në Lipjan

Policia Kosovës ka njoftuar se është raportuar për zjarrvënie në objekt, i cili është...

Arrestohet një person në Lipjan

Policia Kosovës ka njoftuar se në bazë të urdhëresës së gjykatës është arrestuar dhe...

Homazhe në Ribar të Madh, nderohet Dëshmori Xhavit Kozhani dhe martirët e këtij fashti

Nënkryetari i Komunës së Lipjanit Diamant Bytyqi, i shoqëruar me bashkëpunëtorë, gjatë ditës së...