Krijohet cigarja e parë elektronike me marijuanë

PUBLIKUAR

 

e-njoint-vaporizer-1

Një kompani holandeze ka shpikur cigaren e parë elektronike me marihuanë në botë. Kompania E-Njoint BV do të shesë cigaret me marihuanë në festa, ngjarje muzikore, bare dhe klube në të gjithë Evropën. Aktualisht janë duke u prodhuar 10 mijë cigare elektronike me marihuanë nga kompania në Kinë. Ajo ka formën e një cigareje e cila sa herë që thithet nga përdoruesi ndriçon. Cigarja E-Njoint nuk përmban THC, duhan apo nikotinë, duke e bërë atë të padëmshme dhe të lejueshme. Në vend të kësaj, ajo përmban përbërës natyrorë me 100% shije biologjike, në avujt e ujit. Cigarja mund të mbushet nga vet përdoruesit me kanabis në formën e tyre të lëngshme ose si bimë të thata. Produkti, i cili vjen me gjashtë shije të ndryshme duke përfshirë shalqi, mollë, qershi kushton mbi 7 dollarë.

LAJME TË TJERA

Në Komisionin Ekzekutiv për Shëndetësi, eksperti gjerman prezantoi studimin për ShSKUK-në

Në mbledhjen e Komisionit Ekzekutiv për Shëndetësi, kryeministri Albin Kurti, i cili kryeson këtë...

Aksident në Pejë, të përfshira dy vetura dhe një autobus – ka të lënduar

Dy persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti trafiku që ka...

I riu nga Gjakova ka nevojë për ndihmën tuaj, duhet ta bëjë transplantimin e dy veshkave

Adnan Syla nga Gjakova është diagnostikuar me sëmundjen e veshkave. Atij i duhet ta bëjë...

Kurti fton shqiptarët në Serbi t’i përgjigjen regjistrimit të popullsisë: Dëshmoni që jeni aty

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u ka bërë thirrje shqiptarëve që jetojnë në Serbi...

SHIKO MË SHUMË

7 Vëllezërit Center paisen me çertifikatë:*ISO 22000, garantuese e kualitetit dhe cilësisë së ushqimit

7 Vëllezërit Center me pronar Fadil Sopa janë paisur me çertifikatë:*ISO 22000 : 2018*...

HAPËT QENDRA E NUTRICIONIT NË LIPJAN

Qendra e nutricionit prej nesër e hënë me 23.05.2022 fillon punën me degën e...

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu është pyetur për ish-bashkëpartiakun e saj, tani kryetar i PSD-së, Dardan Molliqaj dhe reagimi i saj ka qenë i...

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu është pyetur për ish-bashkëpartiakun e saj, tani kryetar i...