Komuna e Lipjanit mbështet me 10 mijë euro nxënësit shkollës fillore “Vëllezërit Frashëri” të cilët do të marrin pjesë në garat në Genius Olympiad

PUBLIKUAR

Kryetari i Komunës së Lipjanit z. Imri Ahmeti së bashku me drejtorin e DKA-së z. Rasim Hasani kanë pritur në takim nxënësit dhe personelin menaxherial e arsimor të shkollës fillore “Vëllezërit Frashëri” të cilët do të marrin pjesë në garat në Genius Olympiad në qytetin Osvego në shtetin e New York të SHBA-së.

Me këtë rast, Kryetari i Komunës theksoi që edhe viteve të kaluara kemi mbështetur financiarisht nxënësit garues në gara ndërkombëtare si në New York të SHBA-së, Najrobi të Kenias etj. Komuna e Lipjanit, nxënësit pjesëmarrës në garat e këtij viti do t’i mbështesë në vlerë prej 10,000 euro, njofton Komuna.

Kryetari i inkurajoj dhe uroj nxënësit dhe mësimdhënësit për arritjet e tyre në gara të ndryshme në Robotikë.

Suksesi juaj është vlerë dhe sukses për Lipjanin dhe arsimin në Kosovë.

 

LAJME TË TJERA

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

Në Kosovë në pesë ditët e ardhshme pritet të mbajë mot i ngjashëm me...

Zjarr në një objekt në Lipjan

Policia Kosovës ka njoftuar se është raportuar për zjarrvënie në objekt, i cili është...

Messi theu rekordin e Ronaldos, bëhet futbollisti me më së shumti gola në top-ligat evropiane

Lionel Messi ka thyer një tjetër rekord të vendosur nga rivali i tij, Cristiano...

Joseph: Kriza në veri e Ballkan përfundon kur katër shtetet e NATO-s e njohin Kosovën

Njohësi i Ballkanit, Edward P. Joseph, ka thënë se gjithë rrëmuja e Ballkanit dhe...

SHIKO MË SHUMË

Zjarr në një objekt në Lipjan

Policia Kosovës ka njoftuar se është raportuar për zjarrvënie në objekt, i cili është...

Arrestohet një person në Lipjan

Policia Kosovës ka njoftuar se në bazë të urdhëresës së gjykatës është arrestuar dhe...

Homazhe në Ribar të Madh, nderohet Dëshmori Xhavit Kozhani dhe martirët e këtij fashti

Nënkryetari i Komunës së Lipjanit Diamant Bytyqi, i shoqëruar me bashkëpunëtorë, gjatë ditës së...