Komuna e Lipjanit dhe MAPL nënshkruajnë marrëveshje bashkëfinancimi

PUBLIKUAR

 

Kryetari i Komunës së Lipjanit Imri Ahmeti, ka pritur në takim ministrin Ministrisë së Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi, me të cilin kanë nënshkruar marrëveshjen për bashkëfinancimin e Projetit “Rregullimi i Hapësirave Publike në Komunën e Lipjanit”, njofton Komuna.

Kryetari Imri Ahmeti ka falenderuar ministrin Elbert Krasniqi për bashkëpunimin e treguar në realizimin e projekteve të deritanishme por edhe në projektin e tanishëm në vazhdimin e rregullimit të hapësirave të gjelbëruara publike në Komunën e Lipjanit.
Nga ana tjetër, ministri Krasniqi, ka falenderuar kryetarin Ahmeti për bashkëpunimin e treguar si dhe ka shprehur gadishmëri për bashkëpunime tjera të përbashkëta .

Ky projekt i përbashkët mes Komunës së Lipjanit dhe MAPL-së, ka vlerën financiare 139.232.00€.

 

LAJME TË TJERA

Kurti publikon foto nga Berna, tregon frazën interesante që ia ka thënë presidenti zviceran

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, po qëndron për një vizitë zyrtare në Zvicër. Ai...

Shpërthimet në veri, Hovenier: I tronditur, autorët të dalin para drejtësisë

Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka reaguar pas shpërthimeve në veri të...

Prishtinë: Arrestohet 44-vjeçari për shitblerje të narkotikëve

Policia e Kosovës ka arrestuar sot të dyshuarin 44-vjeçar, i cili merrej me trafikim...

Jasharaj: Jemi kundër testimit me shkrim për mësimdhënësit

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Rrahman Jasharaj ka thënë...

SHIKO MË SHUMË

Zjarri në Lipjan, një zjarrfikës pranon trajtim mjekësor (VIDEO)

Sot rreth orës 19:00, dy objekte dhe dy serra janë përfshirë nga flakët në...

Zjarri në Lipjan, kryetari i komunës tregon për dëmet e shkaktuara

Një zjarr i madh ka përfshirë Kooperativën Bujqësore të shkollës së mesme profesionale “Adem...

QKMF-ja në Lipjan bëhet edhe me dy autokombi për pacientët e hemodializes

Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare në Lipjan, nga sot është pajisur me dy autokombi...