Kipper Market bën hapjen e pikave të para në Kosovë!

PUBLIKUAR

Rrjeti I njohur i marketeve me produkte për konsum të përditshëm dhe higjienik – Kipper, të Enjten (24.11.2022) hap pikat e para të shitjes në Kosovë.
Brendi shqiptar i Maqedonisë së Veriut me mbi 100 markete në shtetin fqinjë, synon implementimin e “misionit” të tij edhe në vendin tonë, duke veçuar disa pika:

-Për Kipper, interesi i konsumatorit është më i rëndësishëm se çfarëdoqoftë fitimi afatshkurtër.
-Shitoret dekorohen pa harxhime të tepruara, ku produktet prezantohen nëpër kuti, duke i shmangur kështu harxhimet e panevojshme.
-Konsumatorët e Kipper paguajnë për vetë produktin, jo ambalazhin ose brendin.
-Konsumatorët, pa diskutim mund t’i kthejnë produktet nga të cilat janë të pakënaqur.

Siç e prezantuam edhe më lartë, Kipper përveç brendeve të njohura, ofron edhe brende private ku cilësia e lartë dhe çmimi më i ulët në treg janë veçoritë dalluese të kompanisë, duke krijuar një relacion të shkëlqyer me konsumatorin.

Të Enjten me 24 Tetor, hapen pikat e para në Ferizaj, Greme të Ferizajit, Lipjan dhe Shtime.
Planifikohen hapje të njëpasnjëshme çdo muaj.

Ashtu siç ja thotë edhe sllogani i kompanisë, me Kipper – Kurse çdo ditë!

LAJME TË TJERA

Tri skuadra e kërkojnë De Vrij

Mbrojtësi i Interit, Stefan de Vrij, është duke e marrë në konsideratë një kontratë...

Një burrë ankohet se dikush i mori 5 vetura në autosallonin e tij dhe nuk i pagoi

Një burrë është ankuar se dikush i ka marrë 5 vetura në autosallonin e...

Arrestohen katër persona për dhunë në familje në Ferizaj, Kaçanik, Shtime dhe Shtërpcë

Me datën 08.12.2022, në katër  raste të ndara janë arrestuar katër persona për dhunë...

AGK dënon sulmin ndaj dy gazetarëve në Veri, kërkon siguri

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK), ka dënuar sulmin ndaj gazetarëve të Kallxo.com, në...

SHIKO MË SHUMË

Kryetari Imri Ahmeti po qëndron në Izrael, bashkë me disa Kryetar Komunash

Me ftesë të Asociacionit të Autoriteteve Lokale në Izrael, bashkë me disa kryetarë të...

Sekuestrohet një armë në Torinë të Lipjanit

Policia e Rajonit të Prishtinës, respektivisht hetuesit e stacionit policor të Lipjanit, sot në...

Sekuestrohet drogë në Lipjan, arrestohen tre persona të dyshuar

Policia e rajonit të Prishtinës në kuadër të punës së saj për parandalimin e...