Kievi i frikësohet një sulmi brutal ditën e pavarësisë

PUBLIKUAR

Në 24 gusht Ukraina shënon 31 vjetorin e pavarësisë. Por presidenti ukrainas Volodymir Zelensky i frikësohet një sulmi rus në këtë ditë.

“Moska mund të jetë e duke përgatitur diçka të keqe për përvjetorin e pavarësisë së Ukrainës më 24 gusht”, paralajmëron Zelensky.

Ai gjithashtu ka bërë thirrje që autoritetet të tregohen vigjilente pasi sulmet ruse nuk kanë të ndalur.

Ndërkohë luftimet pranë Zaporizhia dhe sulmi me raketa të së shtunës në qytetin jugor të Ukrainës, Voznesensk, i cili nuk është shumë larg nga termocentrali i dytë më i madh bërthamor i Ukrainës, kanë ngritur frikën për një aksident bërthamor.

LAJME TË TJERA

Për personat me zemër të sëmurë a është më i shëndetshëm gjalpi apo vaji?

Tri lloje yndyrash janë bindshëm më të këqija se këto dy të parat Disa studime...

Kejvina Kthella duket në formë në imazhet me bikini nga pushimet në Zanzibar

Pushimet për modelen e njohur nga Shqipëria, Kejvina Kthella, duket se nuk kanë mbaruar...

Opsionet e Barcelonës për zëvendësimin e Busquetsit

Sergio Busquetes pritet që të largohet nga Barcelona në afatin kalimtar të verës. Mesfushori spanjoll,...

Aksident trafiku në magjistralen Gjilan-Prishtinë, dalin pamjet

Një aksident trafiku ka ndodhur sot në magjistralen Gjilan-Prishtinë, përkatësisht në fshatin Bresalc. Lajmin për...

SHIKO MË SHUMË

Mobilizimi ushtarak, Rusia thotë se 10 mijë persona janë paraqitur vullnetarë për të luftuar në Ukrainë

Ushtria ruse tha më 22 shtator se të paktën 10.000 persona kanë dalë vullnetarë...

Tërmet i fuqishëm në Itali, kjo është magnituda

Një tërmet me magnitudë 4.4 ballë me thellësi 10 kilometra është regjistruar pak më...

Çfarë do të thotë mobilizimi ushtarak i Rusisë, a po kërcënon Putin me luftë bërthamore?

Presidenti rus Vladimir Putin ka urdhëruar një mobilizim të pjesshëm për të përforcuar trupat...