Kështu do të duket Ferrari në vitin 2040? (Foto/Video)

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Gjobë ndaj shoferit që drejtoi automjetin pa regjistrim që nga viti 2020

Policia në Ferizaj ka ndaluar shoferin me iniciale B.S., i moshës 44-vjeçare në fshatin...

Tuna pas rasteve të fundit në Kosovë: Gjysma dhunues e vrasës, gjysma thashethemexhi

Këngëtarja e njohur, Altuna Sejdiu-Tuna, ka bërë një reagim në mediat sociale. Përmes një storie...

Prodhuesi italian i veturave, Ferrari, ka prezantuar tri konceptet fituese nga gara ‘Top Design School Challenge 2016’.

Studiot e dizajnit kanë bashkuar forcat mbi çështjen se si duhet të duken veturat e Ferrarit në të ardhmen.

ferr1

Çmimin e parë e ka fituar një ekip prej gjashtë studentëve nga Franca, për konceptin Ferrari Manifesto, transmeton Telegrafi.

Juria ishte impresionuar veçanërisht nga dizajni i eksterierit, mënyrën e hapjes së dyerve të veturës dhe pamjes së brendshme futuristike.

Por, nuk ishte vetëm koncepti Manifesto që ua rrëmbeu zemrën anëtarëve të jurisë, pasi aty ishte prezantuar edhe koncepti tjetër Ferrari FL i rusit Roman Egoro, i cili studion në Gjermani. /Telegrafi/

 

SHIKO MË SHUMË

Mercedes-Benz është prodhuesi i parë gjerman që miraton lidhësin NACS të Tesla-s për veturat elektrike

Mercedes-Benz njoftoi miratimin e lidhësit për karikim NACS të Tesla-s në automjetet e saj...

Sa kohë duhet “për të mbushur me rrymë” një makinë Tesla?

Caktimi i kohëzgjatjes së mbushjes së një automjeti elektrik si Tesla thuhet se është...

Pse rriten kaq shumë përmasat e veturave nga brezi në brez?

Prej kohësh ka qenë e zakonshme që veturat të rriten nga brezi në brez,...