Ja kush e turpëroi një Ferrari (Video)

PUBLIKUAR

Në nëntor të vitit 2014, në lokacionin e famshëm të stafit Circuit Paul Ricard në jug të Francës, François Gissy ka arritur një shpejtësi të pabesueshme prej 333km/h, me bicikletën raketa-hedhëse, duke thyer kështu rekord botëror.

Këtë koncept të bicikletës e kishte projektuar shoku i Gissy-të, Arnold Neracher.

Bicikleta e cila në fizikun e saj duket e dobët dhe tërësisht e zhveshur arrinë në më shumë se 300km/h, e cila lirisht mund të quhet e çmendur, transmeton Klan Kosova.

Kush do të kishte menduar që një ditë një bicikletë do të mund të kalonte një çerek milje në më pak se 7 sekonda, duke lënë prapa kështu edhe një bukuroshe të kuqe Ferrari.

LAJME TË TJERA

Arrestohen katër persona për dhunë në familje në Ferizaj, Kaçanik, Shtime dhe Shtërpcë

Me datën 08.12.2022, në katër  raste të ndara janë arrestuar katër persona për dhunë...

AGK dënon sulmin ndaj dy gazetarëve në Veri, kërkon siguri

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK), ka dënuar sulmin ndaj gazetarëve të Kallxo.com, në...

Messi nuk është duke e marrë në konsiderim kthimin në Barcelonë

Muajve të fundit ka pasur shumë thashetheme që argjentinasi dëshiron të kthehet në Kataloni,...

Gjashtë arsye se përse njerëzit inteligjentë nuk mund të jenë të lumtur

Personat me një nivel të lartë të inteligjencës mund të jenë më të suksesshëm...

SHIKO MË SHUMË

U kritikua për linjat, dizajneri i BMW-së tregon arsyet e pamjes kontroverse të modelit XM

Domagoj Dukec pranon se është marrë vendimi, që qëllimisht të rritet dizajni i dritave...

Corvette do të bëhet markë e ndarë në vitin 2025 – do të ketë modele të shumta

Pasi Chevrolet e lansoi Corvette C8 me motorin e vendosur në mes të veturës,...

Lightyear bën histori, fillon prodhimin e automjetit të saj të parë me energji diellore Lightyear 0

Lightyear, kompania holandeze e teknologjisë së lartë që po zhvillon makinën e parë diellore-elektrike...