Instagram po teston një përmbledhje vertikale të Storieve

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Burri raporton zhdukjen e një gruaje në Shtime

Një grua është raportuar e zhdukur në Shtime. Rastin në polici e ka lajmëruar një...

Gjobë ndaj shoferit që drejtoi automjetin pa regjistrim që nga viti 2020

Policia në Ferizaj ka ndaluar shoferin me iniciale B.S., i moshës 44-vjeçare në fshatin...

Instagram ka filluar testimin e opsionit Vertical View të Stories në Turqi dhe Brazil.

Opsioni i ri, i cili përfaqëson mundësinë e një pamje vertikale të Stories, do t’i mundësojë asaj të përballet me Reels, si dhe rivalin TikTok.

Në shkurt 2021, kompania njoftoi se po punonte për një rishikim me lëvizje vertikale të Stories, i cili deri më tani është shqyrtuar vetëm nga një rrotull horizontal.

Lëvizja vertikale do t’ju lejojë të kaloni nga “Historitë” e një përdoruesi në Tregimet e një përdoruesi tjetër, ndërsa lëvizja horizontale do t’ju lejojë të shikoni histori të ndryshme të të njëjtit përdorues.

Nuk dihet ende se kur metoda e re e rishikimit të Stories do të jetë e disponueshme për të gjithë, por sigurisht që po vjen. /Telegrafi/

SHIKO MË SHUMË

Arrin iOS 16, tani mund ta provojnë përdoruesit

Apple muajin e kaluar në WWDC prezantoi iOS 16. Programerët prej atëherë e deri...

Vjedhja e kanaleve televizive, arrestohet pronari dhe punëtorët, priten arrestime tjera në Kosovë dhe jashtë

Pas arrestimit të një personi nga Policia e Kosovës për veprimtaritë ilegale të ofrimit...

Windows-it i nevojiten tetë orë qasje online, që në mënyrë të sigurtë dhe të suksesshme të azhurnohet

Janë publikuar detajet se çfarë nevojitet të bëhet me qëllim që azhurnimi të bëhet...