Imri Ahmeti: I trishtuar, i shokuar sonte nga akti makabër që ndodhi para Gjinekologjisë

PUBLIKUAR

Kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti e ka konfirmuar se viktima rreth 35-vjeçare që dyshohet se u vra në oborrin e QKUK’së është H.M nga fshati Llugaxhi i Lipjanit.

Ahmeti ka thënë se ndihet i trishtuar, i shokuar sonte nga akti makabër që ndodhi para Gjinekologjisë.
‘Vrasja e një gruaje shtatëzën nga Lipjani na preku të gjithëve, pikërishtë në 16 Ditët e Aktivizmit kundër Dhunës me Bazë Gjinore humbëm një jetë që na trishtojë të gjithëve.
Ngushëllime familjes dhe mbarë farefisit dhe gjithë qytetarëve’ ka shtuar Imri Ahmeti

LAJME TË TJERA

Ambasada e Italisë: Asocacioni nuk cenon sovranitetin e Kosovës, përkundrazi ndërton të ardhmen e saj

Ambasada e Italisë në Kosovë ka shprehur publikisht përkrahjen e saj për themelimin e...

Arbnor Morina, përzgjedhës i ri i Kombëtares U-17 të Kosovës

Arbnor Morina është emëruar përzgjedhës i ri i Kombëtares së Kosovës U-17. Trajneri i njohur...

Osmani: Gjithçka që ka të bëjë me Amerikën është e mirë

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është deklaruar para takimit që pritet të mbahet në...

Kërkohet paraburgim për të dyshuarin që u kap me mbi 100 kilogramë marihuanë

Prokurori i Shtetit ka paraqitur kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit ndaj të...

SHIKO MË SHUMË

Gjendet një person i vdekur në Lipjan

Një burrë është gjetur pa shenja jete mbrëmjen e së hënës në Lipjan. Policia njofton...

Mbahet takimi i parë i Këshillit Komunal për Siguri në Bashkësi (KKSB), për vitin 2023

Kryesuar nga nënkryetari i Komunës së Lipjanit, z. Diamant Bytyqi, sot Këshilli Komunal për...

Vetura e policisë fundoset në ujë, intervenon shpejt FSK-ja (Video)

Një veturë zyrtare e Policisë së Kosovës është fundosur në ujë afër Lipjanit, raporton...