Hummer i ri, ‘bisha’ që hynë në çdo teren

Fuqia tërheqëse vjen nga një motor nafte Duramax 6.6-litra.

Hummer po përballet me një të ardhme të elektrizuar, dhe ndërsa kjo tingëllon paksa shumë ofenduese për njerëzit që e shohin markën si prodhues kamionçinash që ndërtojnë makina të fuqishme, kjo është e ardhmja e pashmangshme për SUV-ët e stilit ushtarak – tani duke ecur përpara nën modeli GMC, transmeton Telegrafi.

Ky është Mil-Spec Hummer H1 i ri. Kjo makinë ka një motor nafte Duramax me 6.6 litra. Ka 500 kuaj fuqi.