“Honda e Limited Edition” mbërrin në Evropë, vetëm 50 njësi të disponueshme

PUBLIKUAR

Honda zbuloi një version të ri të “Honda e” për tregun evropian, të quajtur “Limited Edition”.

Modeli është ekskluzivisht i disponueshëm me një nuancë të kuqe të jashtme, ndërsa prodhimi do të jetë i kufizuar në 50 njësi, përcjell Telegrafi.

“Honda e” debutoi në vitin 2019 me një lansim në treg në vitin 2020, kështu që është e natyrshme që prodhuesi i automjeteve të zbulojë një lloj edicion special për të rritur interesin e klientëve për EV urbane.

Ky model thuhet se bazohet në modelin Advance që kemi pasur mundësinë të njohim së fundmi, që do të thotë se merr motorin elektrik më të fuqishëm të montuar prapa me 152 kuaj fuqi (113 kW / 154 PS) dhe 315 Nm (232 lb-ft) çift rrotullues. /Telegrafi/

LAJME TË TJERA

Kurti publikon foto nga Berna, tregon frazën interesante që ia ka thënë presidenti zviceran

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, po qëndron për një vizitë zyrtare në Zvicër. Ai...

Shpërthimet në veri, Hovenier: I tronditur, autorët të dalin para drejtësisë

Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka reaguar pas shpërthimeve në veri të...

Prishtinë: Arrestohet 44-vjeçari për shitblerje të narkotikëve

Policia e Kosovës ka arrestuar sot të dyshuarin 44-vjeçar, i cili merrej me trafikim...

Jasharaj: Jemi kundër testimit me shkrim për mësimdhënësit

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Rrahman Jasharaj ka thënë...

SHIKO MË SHUMË

Mercedes-Benz është prodhuesi i parë gjerman që miraton lidhësin NACS të Tesla-s për veturat elektrike

Mercedes-Benz njoftoi miratimin e lidhësit për karikim NACS të Tesla-s në automjetet e saj...

Sa kohë duhet “për të mbushur me rrymë” një makinë Tesla?

Caktimi i kohëzgjatjes së mbushjes së një automjeti elektrik si Tesla thuhet se është...

Pse rriten kaq shumë përmasat e veturave nga brezi në brez?

Prej kohësh ka qenë e zakonshme që veturat të rriten nga brezi në brez,...