Hiqeni celulitin nga barku për vetëm pesë minuta në ditë! (video)

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Zyrtari i KFOR-it pyetet nga Specialja për uniformat që mbante UÇK-ja

Në Dhomat e Specializuara të Kosovës (DhSK) në Hagë, po vazhdon edhe të mërkurën...

Moti sot i vranët e me diell

Sot do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Sipas njoftimit të...
Dëshironi që gjatë verës sërish të keni muskuj të përsosur të stomakut, ndërkaq nuk jeni adhuruese të palestrave dhe të stërvitjeve të mundimshme?

Atëherë këto janë ushtrimet e vërteta për ju, transmeton Telegrafi.

Fatmirësisht, bark të rrafshët, të fortë dhe të tendosur është e mundshme të keni pa mundime të mëdha.

Çdo ditë bëni vetëm pesë minuta ushtrime të cilat vërtet do t’i skalisin muskujt tuaj të barkut dhe kur të vishni rroba banje do të shkëlqeni me plot vetëbesim. /Telegrafi/

 

SHIKO MË SHUMË

Keni qarkullim të dobët të gjakut: Me ndihmën e këtyre artikujve do ta rregulloni shumë lehtë!

Duke pasur parasysh që qarkullimi i gjakut ndihmon bartjen e oksigjenit dhe nutrienëve në...

Llojllojshmëria e vitaminave B: Në cilin ushqim më së shumti ka dhe cili është më i rëndësishmi?

Ekzistojnë 8 vitamina të ndryshme në grupin e vitaminave B: tiamina, riboflavina, niacina, thartira...

Zgjidheni problemin e rritjes se thoit në mish te fëmijët

Me një masazh të thjeshtë në shtëpi, mund t’ua lehtësoni vuajtjen në vetëm 7...