Hidhen sërish dy raketa afër Ambasadës së SHBA-ve

Dy raketa kanë goditur kryeqytetin e Irakut, Bagdadin.

Raportohet që raketat janë hedhur mbi të ashtuquajturën “Zona e Gjelbërt”.

Kjo vjen një ditë pasi Irani sulmoi disa caqe amerikane.

Nuk raportohet për viktima, por që shpërtimet janë dëgjuar nga larg.

Zona e Gjelbërt gjendet një territor brenda Bagdatit, ku ndodhën Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës si dhe shteteve tjera perëndimore, njofton CNBC përcjellë Klan Kosova.