Hajduti më i shpejtë i veturave Porsche (Video)

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Gjobë ndaj shoferit që drejtoi automjetin pa regjistrim që nga viti 2020

Policia në Ferizaj ka ndaluar shoferin me iniciale B.S., i moshës 44-vjeçare në fshatin...

Tuna pas rasteve të fundit në Kosovë: Gjysma dhunues e vrasës, gjysma thashethemexhi

Këngëtarja e njohur, Altuna Sejdiu-Tuna, ka bërë një reagim në mediat sociale. Përmes një storie...

Policët në Britani po kërkojnë një person që u përpoq të vidhte dy makina sportive Porsche, brenda 20 minutash.

Policët kanë parë filmimet e kamerave që tregojnë të dyshuarin që përpiqet të vjedhë një Porsche të kuq në qendër të Londrës.

Alarmi i makinës u fik, por personi nxori një thikë duke çarë çatinë e makinës. Ai hyri brenda makinës që vlen plot 90 mijë paund dhe u përpoq të ndizte makinën. Por, kur pa se nuk po e niste dot automjetin, doli sërish nga çatia.

Vetëm 20 minuta më vonë, njësoj si në skenat e filmit të Nicolas Cage, “Gone in 60 seconds”, ku hajdutët do të vjedhin një seri supermakinash, ky person u shfaq në një tjetër kamerë duke u përpjekur të vjedhë një Porsche Cayenne gri. /Top Channel/

 

SHIKO MË SHUMË

Mercedes-Benz është prodhuesi i parë gjerman që miraton lidhësin NACS të Tesla-s për veturat elektrike

Mercedes-Benz njoftoi miratimin e lidhësit për karikim NACS të Tesla-s në automjetet e saj...

Sa kohë duhet “për të mbushur me rrymë” një makinë Tesla?

Caktimi i kohëzgjatjes së mbushjes së një automjeti elektrik si Tesla thuhet se është...

Pse rriten kaq shumë përmasat e veturave nga brezi në brez?

Prej kohësh ka qenë e zakonshme që veturat të rriten nga brezi në brez,...