Guardiola cakton objektivin për t’u bërë kampion: Na duhen 95 ose 96 pikë gjithsej

PUBLIKUAR

Pep Guardiola ka caktuar një objektiv prej 96 pikëve për Manchester Cityn këtë edicion.

Trajneri spanjoll beson se kjo është ajo çfarë nevojitet për ta mbrojtur titullin e kampionit në Premierligë para Liverpoolit, shkruan Gazeta Express.

“Citizens” u mposhtën 3:2 ndaj Tottenhamit të shtunën, teksa Liverpooli fitoi me përmbysje 3:1 ndaj Norëichit për t’u afruar në vetëm gjashtë pikë. Po ashtu, ekipi i Jurgen Klopp ka edhe një ndeshje më pak të zhvilluar.

“Margjina ndaj Liverpoolit nuk është asgjë. Ne duhet të fitojmë shumë, më shumë se 90 pikë, 95, 96 për tu shpallur kampion”, tha Guardiola.

LAJME TË TJERA

Arrestohen katër persona për dhunë në familje në Ferizaj, Kaçanik, Shtime dhe Shtërpcë

Me datën 08.12.2022, në katër  raste të ndara janë arrestuar katër persona për dhunë...

AGK dënon sulmin ndaj dy gazetarëve në Veri, kërkon siguri

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK), ka dënuar sulmin ndaj gazetarëve të Kallxo.com, në...

Messi nuk është duke e marrë në konsiderim kthimin në Barcelonë

Muajve të fundit ka pasur shumë thashetheme që argjentinasi dëshiron të kthehet në Kataloni,...

Gjashtë arsye se përse njerëzit inteligjentë nuk mund të jenë të lumtur

Personat me një nivel të lartë të inteligjencës mund të jenë më të suksesshëm...

SHIKO MË SHUMË

Hello Mgid

AK METAL është kompania profesionale për punimin e dyerve, gilinderave dhe konstruksioneve të tjera nga metali

AK METAL DESING është kompania profesionale për punimin e dyerve, gilinderave dhe konstruksioneve të...

Lipjan, Poliklinika Shpeb Med me aparaturë e teknologjisë së avancuar, SIEMENS dhe PHILIPS

𝗨𝗹𝘁𝗿𝗮𝘇𝗲𝗿𝗶 i brendit të njohur botëror 𝗦𝗶𝗲𝗺𝗲𝗻𝘀, vazhdon të rrisë numrin krahas ultrazërave të...