Greqia goditet nga një tërmet 5.4 shkallë

PUBLIKUAR

Një tërmet prej 5.4 shkallësh e ka goditur Greqinë.

Kështu njofton Qendra Sizmologjike Euromesdhetare.

EMSC në njoftim thotë se epiqendra e lëkundjes së tokës ishte 274 kilometra në perëndim të Irakleion.

Ende nuk dihet nëse ka dëme apo të lënduar nga ky tërmet.

Tërmeti u regjistrua në ora 16:36 sipas kohës lokale.

Thellësia e lëkundjeve u vlerësua të jetë 10 kilometra, përcjell Klankosova.tv

 

LAJME TË TJERA

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

Në Kosovë në pesë ditët e ardhshme pritet të mbajë mot i ngjashëm me...

Zjarr në një objekt në Lipjan

Policia Kosovës ka njoftuar se është raportuar për zjarrvënie në objekt, i cili është...

Messi theu rekordin e Ronaldos, bëhet futbollisti me më së shumti gola në top-ligat evropiane

Lionel Messi ka thyer një tjetër rekord të vendosur nga rivali i tij, Cristiano...

Joseph: Kriza në veri e Ballkan përfundon kur katër shtetet e NATO-s e njohin Kosovën

Njohësi i Ballkanit, Edward P. Joseph, ka thënë se gjithë rrëmuja e Ballkanit dhe...

SHIKO MË SHUMË

Numërohet mbi 67% e votave të diasporës, Erdogan prin me 55.36%

Në Turqi janë duke u numëruar votat e diasporës për zgjedhjen e presidentit. Deri tani...

Zelensky pretendon se Ukraina është në rrugën e anëtarësimit në NATO

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky tha të shtunën se ende e sheh vendin e tij...

Sulmi në Hamburg, Scholz: Bëhet fjalë për akt brutal dhune

Kancelari i Gjermanisë, Olaf Scholz, ka reaguar pas të shtënave me armë në Hamburg,...