Grabitje në një pompë të derivateve në Lipjan / Hajnat me maska dhe armë grabitin mbi 300 euro

PUBLIKUAR

Sonte rreth orës 21:00 ka ndodhur një grabitje në një  pomp të derivateve  në fshatin Poturovc në komunën e Lipjanit me ç’rast hajnat kanë arritur të marrin para në vlerë mbi 300 euro, raporton Gazeta Sinjali.

Burime të Gazetës Sinjali njoftojnë  se lidhur me rastin janë të dyshuar dy persona të cilët kanë ikur nga vendi i ngjarjes.

Sinjalizues kanë bërë të ditur se personat ë dyshuar kanë qenë të maskuar dhe me armë, ndërsa kanë plaçkitur pompën e derivateve në vlerë mbi 300 euro.

Foto; Ilustrim

LAJME TË TJERA

Në Komisionin Ekzekutiv për Shëndetësi, eksperti gjerman prezantoi studimin për ShSKUK-në

Në mbledhjen e Komisionit Ekzekutiv për Shëndetësi, kryeministri Albin Kurti, i cili kryeson këtë...

Aksident në Pejë, të përfshira dy vetura dhe një autobus – ka të lënduar

Dy persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti trafiku që ka...

I riu nga Gjakova ka nevojë për ndihmën tuaj, duhet ta bëjë transplantimin e dy veshkave

Adnan Syla nga Gjakova është diagnostikuar me sëmundjen e veshkave. Atij i duhet ta bëjë...

Kurti fton shqiptarët në Serbi t’i përgjigjen regjistrimit të popullsisë: Dëshmoni që jeni aty

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u ka bërë thirrje shqiptarëve që jetojnë në Serbi...

SHIKO MË SHUMË

Digjet një shtëpi në Dobraj të Madhe

Policia Kosovës ka njoftuar se ankuesi  mashkull kosovar ka njoftuar se si pasojë e...

Arrestohet 55 vjeçari në Lipjan, dyshohet se ngacmoi seksualisht dy të mitura

Policia ka arrestuar sot 55-vjeçarin me inicialet A.SH. pas i njëjti dyshohet se ka...

Kryetari Imri Ahmeti paralajmëron reduktime të ndriçimit publik në rrugë dhe hapësirat publike

Kryetari i Komunës së Lipjanit Imri Ahmeti, në përputhje me krizen energjetike në vend...