General Motors lanson në Kinë një makinë të vogël qyteti të konvertueshme

PUBLIKUAR

Ndërmarrja e përbashkët e General Motors me Wuling Automobile, një prodhues kinez i makinave, ka prodhuar një makinë të re të lezetshme të qytetit të quajtur Cabrio.

Vetura është e konvertueshme dhe ne kemi dëgjuar për këtë model prej disa kohësh, transmeton Telegrafi.

Lajmi i keq është se makina elektrike po hyn në prodhim në shkallë të vogël – midis 100 dhe 200 njësi në muaj.

Çmimi ende nuk dihet, por pritet të jetë midis 14,500 dollarë dhe 30 mijë dollarë. Sigurisht që është një gamë e madhe, por kjo ndoshta është për të gjitha nivelet. /Telegrafi/

LAJME TË TJERA

Për personat me zemër të sëmurë a është më i shëndetshëm gjalpi apo vaji?

Tri lloje yndyrash janë bindshëm më të këqija se këto dy të parat Disa studime...

Kejvina Kthella duket në formë në imazhet me bikini nga pushimet në Zanzibar

Pushimet për modelen e njohur nga Shqipëria, Kejvina Kthella, duket se nuk kanë mbaruar...

Opsionet e Barcelonës për zëvendësimin e Busquetsit

Sergio Busquetes pritet që të largohet nga Barcelona në afatin kalimtar të verës. Mesfushori spanjoll,...

Aksident trafiku në magjistralen Gjilan-Prishtinë, dalin pamjet

Një aksident trafiku ka ndodhur sot në magjistralen Gjilan-Prishtinë, përkatësisht në fshatin Bresalc. Lajmin për...

SHIKO MË SHUMË

Aehra zbulon detaje për SUV-in me dyer fluture

Aehra është një prodhues i ri i automjeteve elektrike me seli në Milano, Itali...

Lamborghini Huracan Sterrato “i kapur” nga kamerat me një kamuflazh lara-lara rreth trupit të tij

Lamborghini është duke punuar në të paktën një version të fundit përfundimtar të Huracan...

Debuton Renault Trafic i ri tërësisht elektrik me rreze të vozitjes deri 240 km

Renault prezantoi shtesën më të fundit elektrike në flotën e saj tregtare në Ekspozitën...