Ford publikon një video ngacmuese për një model elektrik të ri për Evropën, mund të jetë furgoni E-Transit 2023

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Nuk ka kufizim të orarit të punës, java e ardhshme me temperatura që nuk paraqesin rrezik për kategoritë e cenueshme

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se pas konsultimeve me Institutin Kombëtar të...

Kolona 200 metra e pritje deri në 40 minuta, gjendja nëpër pikëkalimet kufitare

Qendra Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar ka treguar gjendjen nëpër pikëkalimet kufitare, këtë mëngjes. Në...

Ford Europe ndau një video të shkurtër ngacmuese të një veture të re elektrike që supozohet të prezantohet më 6 prill.

Megjithëse videoja nuk tregon shumë, është e qartë se automjeti është një furgon, transmeton Telegrafi.

 

Kemi një arsye shumë të mirë për të besuar se Ford do të prezantojë furgonin e tij korrier E-Transit plotësisht elektrik.

Disa specifika të përgjithshme dhe detaje u ndanë rreth një vit më parë, por brenda pak ditësh, më në fund do të arrijmë të shohim produktin final.

Vlerësohet se furgoni do të ofrojë 380 kilometra distancë, do të mbështesë 115 kW karikim DC dhe do të prodhohet në Turqi në objektin e Ford-it në Otosan. /Telegrafi/

SHIKO MË SHUMË

Mercedes-Benz është prodhuesi i parë gjerman që miraton lidhësin NACS të Tesla-s për veturat elektrike

Mercedes-Benz njoftoi miratimin e lidhësit për karikim NACS të Tesla-s në automjetet e saj...

Sa kohë duhet “për të mbushur me rrymë” një makinë Tesla?

Caktimi i kohëzgjatjes së mbushjes së një automjeti elektrik si Tesla thuhet se është...

Pse rriten kaq shumë përmasat e veturave nga brezi në brez?

Prej kohësh ka qenë e zakonshme që veturat të rriten nga brezi në brez,...