Eliminoni kandidën në mënyrë natyrale me tre përbërës të cilët janë të sigurt edhe për shtatzënat

PUBLIKUAR

Lodhja, infeksionet kërpudhore, shqetësimet në stomak dhe gjuha e bardhë janë shenja e parë që keni kandidën

Ajo jeton në trupin tonë në sasi të vogla dhe ndihmon tretjen dhe absorbimin e përbërësve ushqyes kur është në ekuilibër me bakteret e mira në mikrobiomën tuaj.

Kur është çdo gjë në ekuilibër, trupi është në harmoni dhe punon pa problem, por kur rritet numri dhe kandida mund bakteret e mira në trup, ndodhin probleme, transmeton Telegrafi.

Mund të çojë në rrjedhje të zorrëve dhe një mori problemesh të tjera të tretjes, si dhe infeksione të majave, ndryshime të humorit dhe mjegull të trurit.

Shkaku kryesor i Candida është përdorimi kronik i antibiotikëve. Përveç kësaj, një dietë e pasur me sheqer, karbohidrate të rafinuara dhe ushqime të përpunuara e bën më të lehtë që kërpudhat të shumohen më shpejt dhe të krijojnë një çekuilibër në trup. Alkooli që ka tendencë të përmbajë shumë maja, sheqer dhe karbohidrate është gjithashtu problematik.

Kandidën mund ta eliminoni në mënyrë natyrale, ndërsa ne po ju prezantojmë një çaj të zakonshëm.

Nevojiten:

▪ rrënjë xhenxhefili,
▪ karafil,
▪ kanellë.

Përgatitja:

Qëroni rrënjët e xhexhefillit dhe grini në rende. Vendosni kulluesen në filxhan, derdheni xhenxhefilin në kulluese dhe kullojeni nga ai lëngun. Shtoni 5 karafila dhe kanellën, sipas dëshirës.

Tretjen e derdheni në ujë të ngrohtë, mbulojeni dhe lëreni 5 minuta të qëndrojë. Pini këtë çaj të fuqishëm.

Kur pihet?

Duhet ta pini 2-3 herë në ditë, 1 orë para ngrënies.

Këshillë: Për çdo shqetësim shëndetësor që keni, sigurohuni që të konsultoheni me mjekun tuaj. /Telegrafi/

LAJME TË TJERA

Për personat me zemër të sëmurë a është më i shëndetshëm gjalpi apo vaji?

Tri lloje yndyrash janë bindshëm më të këqija se këto dy të parat Disa studime...

Kejvina Kthella duket në formë në imazhet me bikini nga pushimet në Zanzibar

Pushimet për modelen e njohur nga Shqipëria, Kejvina Kthella, duket se nuk kanë mbaruar...

Opsionet e Barcelonës për zëvendësimin e Busquetsit

Sergio Busquetes pritet që të largohet nga Barcelona në afatin kalimtar të verës. Mesfushori spanjoll,...

Aksident trafiku në magjistralen Gjilan-Prishtinë, dalin pamjet

Një aksident trafiku ka ndodhur sot në magjistralen Gjilan-Prishtinë, përkatësisht në fshatin Bresalc. Lajmin për...

SHIKO MË SHUMË

Për personat me zemër të sëmurë a është më i shëndetshëm gjalpi apo vaji?

Tri lloje yndyrash janë bindshëm më të këqija se këto dy të parat Disa studime...

Tri ilaçe shtëpiake për t’i shëruar thembrat e çara

Shumë vajza dhe gra nuk mbathin take të larta dhe bëjnë çmos vetëm për...

I keni këto puçrra të kuqe nëpër trup? Ja çfarë janë ato dhe përse janë të rrezikshme

Këto puçrra të vogla të kuqe janë goxha problem i shpeshtë, por nuk është...