E tmerrshme: 12-vjeçari do të martohet me kushërirën 11-vjeçe (Foto)

PUBLIKUAR

Një djalë 12-vjeçar do të martohet me kushërirën e tij vetëm 11-vjeçe, pasi babai i nuses së ardhshme ka dhënë bekimet e tij.

E teksa familja dhe miqtë e Nasser Hassan festonin në dasmën e madhe të djalit të madh, babai ta bënte publik edhe “gëzimin e dyfishtë”, pra fejesën e të miturit.

Ndërkohë ligjet egjiptiane e kanë të ndaluar martesën për çifte nën 18 vjeç dhe vendimi për Omar 12 vjeç dhe Graham 11-vjeçe, ka sjellë një sërë reagimesh nga aktivistët.

Ndërsa babai i vajzës ka deklaruar se nuk ka “asgjë të pavend” rreth çiftit, duke shtuar se është vetëm fejesa, jo martesa.

2

Sipas “Washington Post”, kur Nasser ka shpallur fejesën e djalit 12-vjeçar, të ftuarit në dasmën e të birit të madh kanë mbetur të habitur dhe pa fjalë, transmeton shekulli.

Ndërkohë Hassan ka thënë që nuk i interesojnë aspak kritikat, pasi ai është një njeri i lirë dhe se nuk po bën asgjë të gabuar.

LAJME TË TJERA

Në Komisionin Ekzekutiv për Shëndetësi, eksperti gjerman prezantoi studimin për ShSKUK-në

Në mbledhjen e Komisionit Ekzekutiv për Shëndetësi, kryeministri Albin Kurti, i cili kryeson këtë...

Aksident në Pejë, të përfshira dy vetura dhe një autobus – ka të lënduar

Dy persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti trafiku që ka...

I riu nga Gjakova ka nevojë për ndihmën tuaj, duhet ta bëjë transplantimin e dy veshkave

Adnan Syla nga Gjakova është diagnostikuar me sëmundjen e veshkave. Atij i duhet ta bëjë...

Kurti fton shqiptarët në Serbi t’i përgjigjen regjistrimit të popullsisë: Dëshmoni që jeni aty

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u ka bërë thirrje shqiptarëve që jetojnë në Serbi...

SHIKO MË SHUMË

Zelensky: Nëse Putini ndalet, Rusia kursehet nga pasoja më të mëdha

Presidenti ukrainas Volodymir Zelensky argumentoi sonte se Rusia mund të shmangë pasojat më të...

Mobilizimi ushtarak, Rusia thotë se 10 mijë persona janë paraqitur vullnetarë për të luftuar në Ukrainë

Ushtria ruse tha më 22 shtator se të paktën 10.000 persona kanë dalë vullnetarë...

Tërmet i fuqishëm në Itali, kjo është magnituda

Një tërmet me magnitudë 4.4 ballë me thellësi 10 kilometra është regjistruar pak më...