Dy raste të vjedhjes në Sllovi të Lipjanit

PUBLIKUAR

Policia Kosovës ka njoftuar se ankuesi mashkull  kosovar ka raportuar se person-a te panjohur kanë hyrë në shtëpinë e tij për mes derës kryesore duke demoluar dy dhoma të shtëpisë nga kanë vjedhur para dhe stoli ari

Raporti plotë nga Policia:


Fsh.
Sllovi, Lipjan 26.11.2022 – 17:39.

Ankuesi mashkull  kosovar ka raportuar se person-a te panjohur kanë hyrë në shtëpinë e tij për mes derës kryesore duke demoluar dy dhoma të shtëpisë nga kanë vjedhur para dhe stoli ari.


Rasti nën hetime.

Fsh. Sllovi, Lipjan 26.11.2022 – 18:53.

Ankuesi mashkull  kosovar ka raportuar se i/të dyshuar deri më tani të panjohur me forcë kanë hyrë në shtëpinë e tij duke demoluar shtëpinë dhe kanë vjedhur para të gatshme si dhe stoli ari vlera e të cilave nuk dihet.

 

Rasti nën hetime.

LAJME TË TJERA

Raporton në polici dhunën e bashkëshortit, i dyshuari në arrati

Një grua në Gjakovë ka informuar policinë se të mërkurën është sulmuar fizikisht nga...

Dy të arrestuar në Prizren, dyshohet se katër vite më parë kanë bërë shpërlarje të parave

Dy persona janë arrestuar në Prizren nën dyshimin se kanë kryer veprën penale “shpërlarje...

Luana Vjollca mahnit me paraqitjen nga Java e Modës në Milano

Bukuroshja e njohur shqiptare, Luana Vjollca, ka qenë e pranishme edhe këtë vit në...

Moti sot me diell dhe vranësira të shpërndara

Sot do të kemi mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës...

SHIKO MË SHUMË

Drejtori serb i shkollës në Lipjan s’i lë komunarët të hyjnë brenda (VIDEO)

Stafi i shkollës ku mësojnë fëmijët serbë në Rubovc të Lipjanit, nuk lejuan hyrjen...

Lipjan, ushtroi dhunë fizike, konfiskohet një armë

 Policia Kosovës ka njoftuar se ankuesja femër kosovare ka informuar se i dyshuari mashkull...

Nënkryetari Bytyqi: Ngjarja tragjike në veri, është sulm ndaj sovranitetit të Republikës së Kosovës

Nënkryetari Komunës së Lipjanit, Diamant Bytyqi ka thënë se ngjarja tragjike në veri, vrasja...