Djaloshi me sëmundje aq të rrallë, ende e paemëruar

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Grabitje e armatosur në Llugaxhi

Policia Kosovës ka njoftuar se ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se deri sa ishte...

Lëndohet një burrë në Lipjan, u godit me plumb të pushkës ajrore

Një burrë në Lipjan ka pësuar lëndime trupore, pasi i njëjti është goditur nga...
Charlie Stanbury është vetëm trevjeçar, por ka përjetuar më shumë probleme shëndetësore, se sa një njeri normal gjatë tërë jetës.

Ai vuan nga një zhurmë në zemër, veshka të zgjeruara, dhe gjigantizëm, duke bërë që atij të duket më i madh se një pesëvjeçar.

Djaloshi ka gjymtyrë asimetrike dhe sy të kryqëzuar, transmeton Telegrafi.

Për prindërit e Charlit, gjëja më sfiduese dhe e frikshme, është se çfarë do të presin më vonë, nga sëmundja e tij e panjohur.

Vogëlushi është diagnostikuar me një gjendje të rrallë në kromozome, e njohur vetëm si 17p 13.3p 13.2 në dy kopje. /Telegrafi/
 

SHIKO MË SHUMË

Keni qarkullim të dobët të gjakut: Me ndihmën e këtyre artikujve do ta rregulloni shumë lehtë!

Duke pasur parasysh që qarkullimi i gjakut ndihmon bartjen e oksigjenit dhe nutrienëve në...

Llojllojshmëria e vitaminave B: Në cilin ushqim më së shumti ka dhe cili është më i rëndësishmi?

Ekzistojnë 8 vitamina të ndryshme në grupin e vitaminave B: tiamina, riboflavina, niacina, thartira...

Zgjidheni problemin e rritjes se thoit në mish te fëmijët

Me një masazh të thjeshtë në shtëpi, mund t’ua lehtësoni vuajtjen në vetëm 7...