Bujqit protestojnë para Komunës së Lipjanit, kërkojnë kompensimin e dëmeve nga vërshimet

PUBLIKUAR

Rreth 20 bujq janë mbledhur për të protestuar përpara Komunës së Lipjanit, shkruan Gazeta Sinjali.

Ata po protestojnë me arsyetimin se Komuna nuk ua ka kompensuar dëmin e shkaktuar nga vërshimet.

Në shenjë proteste ata kanë vendosur rreth 15 makina bujqësore në rrugë.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë policorë. Protesta po zhvillohet në mënyrë paqësore dhe rruga është e kalueshme./GazetaSinjali/

LAJME TË TJERA

I gjindet kokainë në veturë, arrestohet një burrë në Prishtinë

Një burrë është arrestuar gjatë pasdites së djeshme në rrugën “Ferid Curri” në Prishtinë. Policia...

I vodhi 400 euro nga çanta një gruaje dhe e shkel me veturë gjatë ikjes

Një grua në fshatin Sllatinë të Fushë Kosovës ka raportuar se nga një burrë...

Therrje me thikë në Shkollën e Mesme Adem Gllavica Lipjan, intervistohen disa persona

Policia Kosovës ka njoftuar se një mashkull  kosovar (i mitur) ka pësuar lëndime trupore...

Napoli ia cakton çmimin Osimhenit

Napoli ka vendosur për çmimin e sulmuesit të tyre, Victor Osimhen. Napolitanët duan 150 milionë...

SHIKO MË SHUMË

LipjaniNews – ofertë Marketingu për 12 Muaj

Portali LipjaniNews në kuadër të bashkëpunimit me bizneset, ka krijuar hapësirën e nevojshme për...

24h në shërbimin tuaj, Radio Taxi Arioza Lipjan

Radio Taxi Arioza 24 orë tani e tutje në sherbimin e qytetarëve ku do...

Hello Mgid