Bryma Tex kampion,LIGA TOTAL super organizim në finale

Bryma Tex u shpall kampion i LIGA TOTAL duke mundur 1-0 ne finale skuadren e Rent a Car Shotanit qe ishte cilsuar favorite para finales.

Ndersa ajo qe ra ne sy ne kete finale ishte organizimi shume i mire i LIGA TOTAL.Para ndeshjes ishin planifikuar dy takime miqsore.Njera mes fanclubeve si Bavarezet dhe Fan Club Juventus si dhe dy shkollave te futbollit,Shkendia nga Hajvalia e Pro Football nga Prishtina.

Pastaj ne fushe ne pranin e 1000 tifozeve u futen te dyja skuadrat duke filluar te beheshin gati per gala finalen.Pas himin kombëtar pam futboll teper atraktiv ndersa pati te ftuar vip e personazhe te ndryshme e fetyra publike.

Ne fund ishte ceremonia e shperblimeve te me te mireve ndersa ne mes te pjeseve u nderuan dhe sponsoret e LIGA TOTAL me nga nje mirnjohje.

Ne kete menyre perfundon me shume sukses edicioni i 11-te i LIGA TOTAL.